Matura 2021 język polski rozszerzony za nami! Tutaj znajdziesz arkusze i odpowiedzi [ZAPIS RELACJI]

Matura z języka polskiego na poziomie rozszerzonym NA ŻYWO
Autor: GRAFIKA SE Maciej Jabłoński

Matura 2021 - język polski rozszerzony. Egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym już w poniedziałek, 10 maja 2021 roku. Matura z języka polskiego na poziomie rozszerzonym to jeden z wielu egzaminów dodatkowych, do jakich mogą podejść maturzyści. Zdający z pewnością będą szukać arkuszy CKE, pytań i odpowiedzi. Co było na maturze 2021 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym? W tym artykule opublikujemy najważniejsze informacje związane z maturą z polskiego. W naszej relacji na żywo znajdziesz arkusze zadań z matury 2021 z języka polskiego. Wszystko, co chcesz wiedzieć o maturze z polskiego na poziomie rozszerzonym! Śledź relację na żywo na www.se.pl!

Matura 2021 z języka polskiego poziom rozszerzony. Już w poniedziałek 10 maja o godz. 9.00 maturzyści przystąpią do egzaminu z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. To nie jedyna matura tego dnia - zgodnie z harmonogramem matur o godz. 14.00 odbędą się kolejne dwa egzaminy - z języka kaszubskiego i łemkowskiego. Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym odbyła się 4 maja i była egzaminem obowiązkowym. Do egzaminu na poziomie rozszerzonym przystąpią tylko chętni abiturienci. W marcu odbyła się matura próbna z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Wówczas maturzyści mogli sprawdzić swoje umiejętności. Arkusze i odpowiedzi z matury próbnej możecie zobaczyć w naszym materiale lub w poniższej galerii.

Matura 2021 polski rozszerzony: Arkusze CKE, odpowiedzi, pytania, zadania, język polski poziom rozszerzony [10.05.2021]

Każdy chciałby wiedzieć, co będzie na maturze rozszerzonej z języka polskiego. W sieci bardzo często pojawiają się przecieki na ten temat. Przypomnijmy, że przed maturą z języka polskiego na poziomie rozszerzonym uczniowie szukali informacji dotyczących haseł, jakie pojawiły się potem na arkuszu egzaminacyjnym.

Matura 2021. Ważne informacje. Przeczytaj również: Czy matura 2021 zostanie anulowana? Afera z przeciekami

Matura 2021 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym - relacja na żywo. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Arkusze, odpowiedzi, pierwsze komentarze - czytaj na se.pl.

17:55 Jutro kolejny dzień matur!

We wtorek, 11 maja tegoroczni maturzyści zmierzą się z matematyką na poziomie rozszerzonym oraz wiedzą o społeczeństwie. Zachęcamy już dziś do śledzenia naszej relacji, w której znajdziecie informacje o tym, co może pojawić się w arkuszu.

Szczegóły: Matura 2021. Matematyka poziom rozszerzony 11 maja. Odpowiedzi i arkusze CKE sprawdzisz tutaj

17:00 Zakończyły się kolejne egzaminy!

Maturzyści po 180 minutach zmagań z językiem łemkowskim i kaszubskim, zakończyli pisanie. Czekamy na pierwsze opinie!

16:45 Przecieki doprowadzą do powtarzania matury? CKE zawiadomiła policję i prokuraturę

Wracamy do głośnego tematy przecieków, które obiegły internet tuż przed rozpoczęciem tegorocznych egzaminów. Czy uczniowie będą musie pisać maturę jeszcze raz? Wiadomo, że Centralna Komisja Egzaminacyjna zawiadomiła prokuraturę oraz policję!

Szczegóły: Matura 2021. Przecieki doprowadzą do powtarzania matury? CKE zawiadomiła policję i prokuraturę

15:20 Matura z polskiego na poziomie rozszerzonym zaskoczyła uczniów

Uczniowie, którzy zdecydowali się na zmierzenie się z językiem polskim na poziomie rozszerzonym, wciąż komentują dzisiejszy egzamin. - Jak ja dostanę więcej niż 10% to uznam to za pomyłkę - pisze jedna z internautek.

14:45 Przecieki przed maturą z matematyki na poziomie rozszerzonym. Co będzie na egzaminie?

Matury trwają od tygodnia. Dzisiaj uczniowie zmagali się z j. polskim na poziomie rozszerzonym, a już jutro wielu maturzystów podejdzie do matematyki na poziomie rozszerzonym. Co będzie na egzaminie? Mamy przecieki przed maturą z matematyki na poziomie rozszerzonym.

godz. 14:20 Jak brzmiały tematy na maturze z j. polskiego?

Kilka minut temu CKE opublikowała arkusze maturalne z j. polskiego na poziomie rozszerzonym. Wiemy, jak dokładnie brzmiały tematy.

  • Temat 1. Określ, jaki problem podejmuje Jan Błoński w podanym tekście. Zajmij stanowisko wobec rozwiązania przyjętego przez autora, odwołując się do tego tekstu oraz innych tekstów kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 wyrazów.
  • Temat 2. Dokonaj interpretacji porównawczej podanych utworów. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 wyrazów.

godz. 14:06 Arkusze CKE z j. polskiego na poziomie rozszerzonym

Mamy już arkusze CKE z j. polskiego na poziomie rozszerzonym. Jak brzmiały tematy? Jak dokładnie wyglądały arkusze, z którymi dzisiaj rano zmagali się maturzyści? Zobacz: Matura 2021 polski rozszerzony: Arkusze CKE, odpowiedzi, pytania, zadania, język polski poziom rozszerzony [10.05.2021]

Arkusze znajdziesz także na końcu tego materiału.

godz. 14:00 Trwają egzaminy pisemne z języka kaszubskiego i łemkowskiego.

Egzaminy maturalne z j. kaszubskiego i j. łemkowskiego rozpoczęły się o godz. 14. Uczniowie mają 180 minut na uporanie się z zadaniami.

godz. 13:30 Już niedługo opublikujemy arkusze CKE

Około godz. 14:00 powinny pojawić się arkusze CKE z dzisiejszej matury z j. polskiego na poziomie rozszerzonym. Gdy tylko je otrzymamy to opublikujemy je w tym artykule.

godz. 12:40 To nie koniec matur na dzisiaj

Dzisiaj maturzyści podejdą nie tylko do egzaminu z j. polskiego na poziomie rozszerzonym. W harmonogramie matur na poniedziałek (10 maja) zapisane jest, że odbędą się maturalne egzaminy pisemne z języka kaszubskiego i łemkowskiego. Początek matur o godz. 14:00. Ilu uczniów przystąpi 10 maja 2021 r. do matury z tych przedmiotów? Często okazuje się bowiem, że w przygotowaniu egzaminu maturalnego z tych przedmiotów bierze udział więcej osób niż wynosi liczba zdających. Mamy dokładne liczby!

godz. 12:00 Koniec egzaminu maturalnego z j. polskiego na poziomie rozszerzonym

W tym momencie powinien zakończyć się egzamin maturalny z j. polskiego na poziomie rozszerzonym. Uczniowie mieli 180 minut, a wielu z nich przebywało w sali do samego końca.

godz. 11:40 Pierwsze komentarze: "Egzaminator będzie miał myśli samobójcze"

W sieci pojawiły się już pierwsze komentarze. Uczniowie są zgodni: łatwo nie było. Mają jednak nadzieję, że komisja przychylnym okiem spojrzy na ich prace. Co jeszcze piszą maturzyści? ZOBACZ: Matura 2021: jęz. polski rozszerzony. Baczyński i Szymborska. Pierwsze komentarze: "Egzaminator będzie miał myśli samobójcze"

godz. 11:00 Została jeszcze godzina egzaminu

Matura z j. polskiego na poziomie rozszerzonym trwa 180 minut. Uczniowie rozpoczęli zmagania o godz. 9:00 więc mają jeszcze godzinę, aby napisać do końca swoją pracę.

Przypominamy, że arkusze CKE opublikujemy na naszych łamach, gdy tylko je otrzymamy.

godz. 10:10 Pierwsze informacje z matury z polskiego

W internecie pojawią się pierwsze informacje na temat tematów maturalnych, które mają do wyboru uczniowie. Jednym z nich jest: "Interpretacja porównawcza wiersza labirynt Baczyńskiego i labirynt Szymborskiej".

godz. 9:30 Trwa matura z polskiego na poziomie rozszerzonym

Matura z j. polskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się o godz. 9:00. Egzamin trwa 180 minut. Gdy tylko pierwsi uczniowie opuszczą salę to opublikujemy pierwsze komentarze. Na naszych łamach znajdą się także arkusze CKE.

godz. 9:00 Matura 2021: Polski rozszerzony. Egzamin się rozpoczął

Punktualnie o godz. 9:00 rozpoczął się egzamin maturalny 2021 z j. polskiego na poziomie rozszerzonym. Trwać on będzie 180 minut. Za wszystkich uczniów, którzy zmagają się z arkuszem z polskiego rozszerzonego trzymamy kciuki! Powodzenia!

godz. 8:40 Ilu maturzystów przystąpi do polskiego rozszerzonego?

Już za chwilę rozpocznie się egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Chęć zdawania polskiego na poziomie rozszerzonym zadeklarowało 57,8 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. To 21,3 proc. z nich.

godz. 8:30 Uczniowie przybywają do szkół

Już za 30 minut rozpocznie się egzamin z polskiego na poziomie rozszerzonym. Uczniowie powoli przybywają do szkół.

godz. 8:00 Za godzinę rusza matura 2021 z polskiego na poziomie rozszerzonym

W poniedziałek, 10 maja, maturzyści punktualnie o godzinie 9:00 przystąpią do egzaminu dojrzałości z rozszerzonego polskiego. Jakie pytania i zadania będą na maturze 2021 z języka polskiego rozszerzonego? Na se.pl opublikujemy arkusze i odpowiedzi do zadań z matury 2021 z rozszerzonego polskiego. Została tylko godzina, więc to czas albo na ostatnie powtórki, albo na odpoczynek przed egzaminem. Polecamy raczej to drugie.

godz. 7:40 Przecieki przed maturą z polskiego rozszerzonego

Niektórzy liczą na to, że tematy maturalne z polskiego rozszerzonego wyciekną w mediach społecznościowych przed rozpoczęciem egzaminu. Czy powtórzy się historia z odpowiedziami z matury krążącymi na Twitterze na kilka chwil przez egzaminem?

godz. 7:25 Wytyczne sanitarne

Przypominamy, że tegoroczne egzaminy maturalne przeprowadzane są zgodnie wytycznymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ministerstwo Edukacji i Nauki, a zatwierdzonymi przez Główny Inspektorat Sanitarny. Uczniowie wejdą do szkoły tylko w maseczce. Co jeszcze znajduje się w wytycznych? >>> Matura 2021: Co z maseczkami? Wytyczne sanitarne dotyczące bezpieczeństwa

godz. 7:00 Witamy w naszej relacji

Dzień dobry! Rozpoczynamy kolejny tydzień z maturami na łamach se.pl. Dzisiaj o godz. 9.00 maturzyści przystąpią do egzaminu z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Bądźcie z nami!

Matura próbna 2021 język polski poziom rozszerzony - arkusze i odpowiedzi [GALERIA]

Matura z języka polskiego. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?

Matura 2021 - Najważniejsze informacje

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE