Matura 2021: Chemia i niemiecki na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE i odpowiedzi. Co było na maturze? [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Matura 2021: Chemia i niemiecki na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE i odpowiedzi. Co było na maturze?
Autor: pixabay.com, CC0 fot. moinzon

Matura 2021: Chemia rozszerzona. Arkusze CKE i odpowiedzi. Sesja maturalnych egzaminów pisemnych potrwa od 4 do 20 maja. Ich terminy z poszczególnych przedmiotów wyznaczyła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Sesja egzaminów ustnych potrwa do 19 do 21 maja. Ich terminy każda szkoła ustala we własnym zakresie. Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego na poziomie podstawowym. Matura 2021. Kiedy odbędzie się egzamin z chemii rozszerzonej? Kiedy poznamy arkusze CKE i odpowiedzi? Egzamin z chemii rozszerzonej odbędzie się 14 maja. Rozpocznie się o godzinie 9. Arkusze CKE i odpowiedzi z matury 2021: chemia rozszerzona, znajdziecie w naszej relacji.

Matura 2021 chemia rozszerzona. Od roku szkolnego 2014/20151 egzamin maturalny z chemii może być zdawany wyłącznie jako przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym. Egzamin ma formę pisemną i trwa 180 minut. Do egzaminu z chemii może przystąpić każdy absolwent, niezależnie od typu szkoły, do której uczęszczał, oraz od przedmiotów, których uczył się w szkole w zakresie rozszerzonym. W czasie trwania egzaminu zdający może korzystać z Karty wybranych wzorów i stałych fizykochemicznych na egzamin maturalny z biologii, chemii i fizyki, linijki oraz z kalkulatora prostego.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Matura 2021 chemia. Odpowiedzi i arkusze CKE z matury rozszerzonej [14 maja 2021]

Arkusz egzaminacyjny z chemii będzie zawierał około 45 zadań. Przy numerze każdego zadania podana będzie maksymalna liczba punktów, którą można uzyskać za poprawne jego rozwiązanie.

Przypominamy, że maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, nie ma obowiązkowych egzaminów ustnych.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Matura 2021 z biologii załamała uczniów. "Zamiast studiów będę zakładać panele", "Co to do ch*** było". Komentarze i odpowiedzi z biologii

Nie ma też obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z przedmiotu do wyboru. Chętni mogą przystąpić maksymalnie do egzaminów z sześciu takich przedmiotów.

Maturzyści z Warszawy opowiadają o egzaminie z języka polskiego

Godz. 19:45

Poniżej znajdziecie arkusze CKE z matury z jęz. niemieckiego na poziomie rozszerzonym:

Godz. 17:00

Matura pisemna z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym dobiegła końca. Wkrótce opublikujemy arkusze CKE. Odświeżajcie stronę (F5).

Godz. 15:40

Jeszcze do godz. 17:00 maturzyści piszą maturę z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Oficjalne arkusze CKE będą dostępne po zakończeniu egzaminu. Opublikujemy je TUTAJ >>>Matura 2021: język niemiecki na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE z języka niemieckiego [14.05.2021]

Godz. 14:45

Wiemy, jakie były zadania na maturze 2021 z chemii na poziomie rozszerzonym. Czy zadania były trudne? Zobaczcie zdjęcia arkuszy maturalnych z chemii >>> Matura 2021. Chemia rozszerzona: pytania, zadania i arkusze CKE z matury [14.05.2021]

Godz. 14:00

Rozpoczęła się matura z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Powodzenia!

Godz. 13:40

Już za 20 minut rozpocznie się kolejny egzamin maturalny. Tym razem abiturienci przystąpią do matury z języka niemieckiego. Egzamin rozpocznie się o godz. 14.00. Kiedy odbędą się kolejne matury? Zobaczcie harmonogram!

Godz. 12:00 Koniec!

Maturzyści, którzy przystąpili do egzaminu z chemii na poziomie rozszerzonym, zakończyli swoje pisanie. Teraz będą musieli czekać na wyniki. Przypomnijmy, że arkusze i odpowiedzi znajdziecie u nas!

Godz. 11:40 Matura 2021 chemia rozszerzona - pierwsze komentarze

Są już pierwsze reakcje po egzaminie maturalnym z chemii na poziomie rozszerzonym. Do zakończenia egzaminu pozostały już minuty. Maturzyści powoli opuszczają sale. Jakie są ich opinie na temat arkusza? Przeczytajcie: Matura 2021 z chemii: "Co to k***a było?!" Wściekłe komentarze w kierunku CKE po maturze z chemii

Godz. 10:30

Są już pierwsze komentarze dotyczące chemii. Na razie nie wiadomo, czy szybko ukończony egzamin wybrzmiewa pozytywnie czy negatywnie. Wkrótce na naszej stronie arkusze, odpowiedzi i pierwsze komentarze.

RELACJA NA ŻYWO

Godz. 14:55

Jak Wam poszły matury? Dajcie znać w komentarzach na samym dole tekstu. Jesteście zadowoleni czy źli? Czekamy na opinie.

Godz. 9:40

Trwa egzamin matura 2021 z chemii. To nie jest jedyny test, do jakiego dziś przystąpią maturzyści. O godz. 14.00 abiturienci przystąpią do matury z niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Chęć zdawania zadeklarowało 5 tys. tegorocznych absolwentów, czyli 1,9 proc.

Godz. 9:00

Rozpoczął się egzamin matura 2021 z chemii na poziomie rozszerzonym. Życzymy powodzenia!

Godz. 8:55

Chęć zdawania egzaminu maturalnego z chemii zadeklarowało 25,8 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 9,5 proc. z nich.

Godz. 8:45

Matura 2021 z chemii zaczyna się już za 15 minut. To ostatnia chwila, aby jeszcze przypomnieć sobie najważniejsze informacje. Pamiętajcie, by na arkuszu zapisać wszystkie odpowiedzi. Nie pozostawiajcie pustych zadań - czasami nawet próbując można zgarnąć dodatkowe punkty. Koniecznie pamiętajcie o czarnych długopisach.

Godz. 7:55 Matura 2021 chemia. Arkusze i odpowiedzi

Maturzyści czekają już na rozpoczęcie egzaminu. Tuz po nim arkusze i odpowiedzi z chemii znajdziecie w naszym materiale: Matura 2021. Chemia rozszerzona: pytania, zadania i arkusze CKE z matury [14.05.2021]

Godz. 7:20

Dzień dobry! Już dziś o godz. 9.00 maturzyści przystąpią do kolejnego egzaminu - tym razem czekają ich zmagania na maturze z chemii na poziomie rozszerzonym. Bądźcie z nami. U nas arkusze, odpowiedzi, przecieki i wszystkie najważniejsze informacje związane z piątkową maturą.

14.05.2021

Godz. 16:30 Jakie tematy?

Na twitterze pod hashtagiem #chemia i #matura2021 pojawi się coraz więcej pytań o dotyczących egzaminu z chemii rozszerzonej na maturze 2021. Oto tematy, które mogą pojawić się na egzaminie:

  • Organiczna, wystarczy zapamiętać schemat i myślę ze na luzie 40-50% uzbiera się - pisze posralovas
  • Praktycznie co roku są te same pytania o izmomeri optycznej, wykrywanie alkoholi poli, właściwości redukujące, reakcje estryfikacji czy stopnie utlenienia i najwięcej jest tam według mnie teorii a nie "logiki" - pisze æ
  • Redoksy kryształy amfoteryczność pH kinetyka teoria bromsteda i dużo organicznej  - pisze æ

Godz. 19:30 Co obstawiają internauci?

Co obstawiacie, że będzie na chemii - pyta na Twitterze internauta Alex. Oto odpowiedzi innych użytkowników:

  • obliczanie ph, może ustalić wzór hydratu, ustalić wzór związku organicznego, pewnie jakieś na obliczenie z kinetyki, jakiś redoks, może kryształy i ich właściwości w sensie kowalencyjny jonowy itp
  • Stechiometria w obliczeniach, kinetyka, redoks, pH, ustalanie wzoru związku organicznego, maybe hydraty znowu, izomeria optyczna, płytki i potencjały

Matura 2021 - najważniejsze informacje

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE