Koronawirus w kolejnych kościołach diecezji tarnowskiej! FATALNE skutki luzowania obostrzeń

2020-06-04 14:53 AT
Kościół w Królówce
Autor: Jerzy Opioła/CC BY-SA 3.0/wikipedia Księża z Królówki mieli kontakt z osobą zakażoną koronawirusem

Po poluzowaniu obostrzeń dotyczących limitu osób mogących równocześnie przebywać w świątyni, nastąpił wysyp podejrzeń o zakażenie koronawirusem wśród księży. Wczoraj informowaliśmy o zamknięciu z tego powodu klasztoru redemptorystów w Tuchowie. Podobny przypadek dotyczy kapłanów z Królówki w powiecie bocheńskim i Kaniny w powiecie limanowskim.

Proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Królówce (gm. Nowy Wiśnicz) poinformował, że on oraz jego wikariusz mieli w kościele, podczas niedzielnej Mszy św. kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Obaj duchowni zostali objęci kwarantanną i czekają na wyniki badań, a świątynia jest zamknięta do odwołania.

- Z przykrością informujemy, że w związku z kontaktem w kościele w niedzielę z osobą zakażoną, jesteśmy z Ks. Ziemowitem objęci obowiązkową kwarantanną od dzisiaj (tj. czwartek od 11.oo) i kościół w Królówce jast zamknięty do odwołania. Msze Św. zamówione na ten czas będziemy odprawiali na plebanii. Wierni, którzy przyjmowali Komunię Św. na Mszach Św. w niedzielę o godz. 9.oo i 11.oo lub korzystali ze spowiedzi św. proszone są przez Sanepid w Bochni o kontakt (tel.: 14 6123234, 146123947 lub 14 6123958). Ministranci i lektorzy, którzy byli na Mszach Św. w o 9.oo i 11.oo w niedzielę proszeni o szybki kontakt ze mną (Ks. proboszcz 667065077). Trzeba podać do Sanepidu listę z danymi szczegółowymi. Prosimy o modlitwę za całą Naszą Parafię - napisał ks. Józef Janus, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Królówce.

Jak informuje radio RDN, identyczna sytuacja dotyczy kapłanów z parafii św. Marii Magdaleny w Kaninie (gm. Limanowa). Także w tym przypadku doszło do kontaktu z osobą zainfekowaną SARS-CoV-2 i duchowni zostali objęci kwarantanną. Świątynia do czasu otrzymania wyników badań księży będzie zamknięta dla wiernych.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Express Biedrzyckiej - Gość: Marek Jakubiak: Rodzina ubrudziła Szumowskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: