Matura 2020. Straszyli użyciem BRONI CHEMICZNEJ i BOMB! Maile z groźbami trafiły do szkół!

2020-06-10 14:47
Maska przeciwgazowa
Autor: Tomasz Mikołajczyk/cc0/pixabay Do wszystkich szkół średnich w powiecie bocheńskim dotarły maile zawierające pogróżki

Do wszystkich szkół średnich w powiecie bocheńskim trafiły maile zawierające groźby użycia przemocy wobec uczniów. Nadawcy straszyli w nich, że w czasie matur doprowadzą do strzelanin, wybuchów, gwałtów na młodzieży, czy też zastosują broń chemiczną. Egzaminy odbywają się bez przeszkód, ponieważ CBŚP uznało groźby za niewiarygodne. W związku z sytuacją szkoły wdrożyły jednak nadzwyczajne procedury bezpieczeństwa.

Tuż przed maturami ktoś próbował sparaliżować przebieg egzaminów na terenie powiatu bocheńskiego. Do wszystkich szkół średnich trafiły wiadomości mailowe zawierające groźby użycia przemocy wobec uczniów. Nadawcy straszyli, że posłużą się bronią chemiczną oraz bombami, a także doprowadzą do strzelanin i gwałtów na młodzieży!

Wiadomości spływały do placówek stopniowo. Zorganizowana akcja rozpoczęła się w niedzielę, czyli dzień przez maturami, natomiast jako ostatnie celem pogróżek padło CKZiU w Łapanowie. Podobna sytuacja miała miejsce w powiecie bocheńskim przed rokiem, dlatego szkoły były przygotowane na takie zdarzenie.

Starostwo powiatowe w Bochni, które nadzoruje szkoły średnie postąpiło zgodnie z zaleceniami CBŚP. Szkoły nie zostały zamknięte, ponieważ pogróżki w ocenie specjalistów nie były wiarygodne, lecz wdrożono nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Osoby wchodzące na teren szkoły są monitorowane. 

Jak zdradzili nam przedstawiciele starostwa, maile z pogróżkami były napisane poprawną polszczyzną i nie zawierały oczywistych błędów gramatycznych, często spotykanych w wiadomościach wysyłanych w celu wyłudzenia pieniędzy. Według ustaleń polskich śledczych, za zeszłorocznymi pogróżkami, które trafiły do szkół przed maturami stały rosyjskie służby specjalne. 

W kwietniu tego roku, jeden z bocheńskich nauczycieli został zwyzywany podczas prowadzenia lekcji online. Nie ma jednak dowodów na związek tego incydentu z mailami, które teraz trafiły do szkół średnich w powiecie bocheńskim.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

CBŚP przejęło rekordowy transport kokainy

PRZECZYTAJ TAKŻE: