Proszówki. NAĆPANY kierowca wpadł przez rozszerzone źrenice. 19-latek był mocno pobudzony

2020-06-23 19:04
Narkotyki, amfetamina
Autor: A_Different_Perspective/cc0/pixabay Młody kierowca wpadł przez rozszerzone źrenice. "Był zdenerwowany i mocno pobudzony"

Nocna kontrola drogowa przeprowadzona przez bocheńskich policjantów zakończyła się zatrzymaniem 19-letniego kierowcy, prowadzącego samochód osobowy pod wpływem narkotyków. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło jego dziwne zachowanie, widoczne poddenerwowanie oraz rozszerzone źrenice. Przypuszczenia okazały się słuszne, w organizmie 19-latka wykryto amfetaminę.

Nocne zatrzymanie

Do zatrzymania młodego kierowcy doszło około godz. 1.00 w poniedziałek, 22 czerwca w Proszówkach (gm. Bochnia). Funkcjonariusze bocheńskiej drogówki chcieli przeprowadzić rutynową kontrolę, lecz ich podejrzenia wzbudziło dziwne zachowanie 19-letniego mężczyzny kierującego osobowym audi. Był on wyraźnie zdenerwowany i pobudzony, a jego nienaturalnie poszerzone źrenice dodatkowo wskazywały na możliwość zażycia narkotyków.

Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. Testy potwierdziły, że w organizmie młodego kierowcy znajduje się amfetamina. 19-latkowi już zawieszono uprawnienia do kierowania pojazdami, ale czeka go również postępowanie karne. Za jazdę pod wpływem środków odurzających grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Nowe urządzenie batem na naćpanych kierowców

Dwa urządzenia typu Drager Drug Test 5000 służące do wykrywania narkotyków w organizmie kierowców zostały przekazane policjantom z Bochni i Nowego Wiśnicza 24 stycznia br. przez lokalny samorząd.

Sprzęt ten rozpoznaje m.in.: amfetaminę, benzodiazepiny, delta-9-tetrahydrokannabinol (THC – konopie indyjskie), kokainę, metamfetaminę, opiaty, metadon i ketaminę. Urządzenia te są mobilne, co pozwala policjantom prowadzić badania w bezpośrednio „na drodze” i eliminować z ruchu potencjalnych przestępców drogowych.

Pobranie próbki jest bardzo proste, bezbolesne i higieniczne. ​Badana osoba przesuwa górną część zbiorniczka na ślinę tam i z powrotem, pomiędzy policzkiem a dziąsłami. Trwa to krótką chwilę, aż wbudowany wskaźnik zmieni kolor na niebieski, sygnalizując zakończenie pobierania próbki. Standardowo zajmuje to mniej niż minutę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Obleśny pedofil wyciąga dzieci z placu zabaw. Wszystko zostało nagrane. Ten film to ostrzeżenie

PRZECZYTAJ TAKŻE: