Lalka na maturze!

i

Autor: GRAFIKA SE Radosław Ślusarczyk "Lalka" na maturze!

Tematy maturalne 2021. Rozprawka z "Lalki" i "Ziemi obiecanej" na maturze z j. polskiego na podstawie

2021-05-05 8:32

Matura 2021: polski. "Lalka" i "Ziemia obiecana" - znajomością tej lektury obowiązkowej i powieści trzeba było się wykazać na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tematy maturalne w ocenie wielu uczniów były łatwe i maturzyści powinni być zadowoleni. Nawet CKE zażartowała, że spełniła jedno z marzeń tegorocznych zdających. Jakie dokładnie były tematy rozprawki na maturze 2021 z języka polskiego? Zobaczcie!

Matura 2021 z matematyki na żywo. Tu znajdziesz arkusze CKE, zadania, odpowiedzi i rozwiązania!

Odpowiedzi i arkusze CKE z matury 2021 z matematyki znajdziesz tutaj: Matura 2021 matematyka. Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura 2021 matematyka poziom podstawowy

Tematy maturalne z języka polskiego co roku spędzają maturzystom sen z powiek. Jednym z zadań maturalnych w arkuszu CKE z języka polskiego na poziomie podstawowym jest napisanie rozprawki na wybrany temat (jeden z trzech zaproponowanych). W tym zadaniu sprawdzana jest nie tylko znajomość lektur obowiązkowych, ale także innych tekstów kultury. Ważna jest również umiejętność argumentacji. Choć uczniowie często boją się tematów maturalnych od CKE, w 2021 roku maturzyści powinni być zadowoleni. Jeden z tematów rozprawki dotyczył "Lalki" - lektury obowiązkowej, którą większość uczniów zna i bardzo dokładnie przerobiła przed maturą 2021.

Sprawdź koniecznie: Matura 2021 język polski. Arkusze odpowiedzi, pytania. Jest rozprawka z "Lalki"? Zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura polski 2021 poziom podstawowy

Matura 2021: język polski, poziom podstawowy. ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI, TEMATY ROZPRAWEK. Co było na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym?

Matura 2021. Poniżej w galerii zdjęć znajdziesz sugerowane odpowiedzi z polskiego.

Spis treści

  1. Matura 2021: język polski, poziom podstawowy. ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI, TEMATY ROZPRAWEK. Co było na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym?
  2. Tematy maturalne 2021 z polskiego
  3. Tematy maturalne 2021. Maturzyści zadowoleni z "Lalki"

Tematy maturalne 2021 z polskiego

Tematy maturalne rozprawek na maturze 2021 z języka polskiego na poziomie podstawowym:

  • Temat 1: Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągniecie zamierzonego celu? Rozważ problem, odwołując się do fragmentu "Lalki" Bolesława Prusa, całego utworu oraz do wybranego tekstu kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.
  • Temat 2: Miasto - przestrzeń przyjazna czy wroga człowiekowi? Rozważ problem, uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu "Ziemi obiecanej" W. Reymonta oraz do wybranych tekstów kultury.
  • Temat 3: Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów. Utwór do interpretacji to wiersz Beaty Obertyńskiej "Strych".

Wybrałeś/-aś temat numer 1 z "Lalki"? Sprawdź, czy zdałeś/-aś, oto co powinno znaleźć się w rozprawce: Matura 2021: Polski. Jak napisać rozprawkę z "Lalki"? Sprawdź, czy zdałeś!

Czytaj także: Matura 2021 polski. CKE o temacie rozprawki: "Jedno marzenie udało nam się spełnić"

Tematy maturalne 2021. Maturzyści zadowoleni z "Lalki"

Maturzyści komentujący tematy maturalne 2021 z języka polskiego na poziomie podstawowym nie kryją zadowolenia. Wielu z nich bardzo liczyło na "Lalkę" i ich marzenie się spełniło. Sam temat rozprawki dotyczący problematyki ambicji i osiągania celu również został uznany za stosunkowo łatwy. Wielu uczniów z pewnością odetchnie teraz z ulgą i nie będzie się bało, że obleje maturę 2021 z polskiego.

Zobacz w galerii poniżej zdjęcia z matury 2021. Na pierwszy ogień poszedł język polski na poziomie podstawowym.

Matura 2021

Gwiazdy bez matury [Popek, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany