Eurowizja 2021: Lista uczestników. Jaki kraj reprezentują? [GALERIA]

2021-05-16 5:00
Eurowizja 2021: Lista uczestników. Jaki kraj reprezentują? [GALERIA]
Autor: Eurowizja.org / Facebook Eurowizja.org Eurowizja 2021: Lista uczestników. Jaki kraj reprezentują? [GALERIA]

Wielkimi krokami zbliża się Eurowizja 2021. Lista uczestników Eurowizji 2021 jest naprawdę długa, poznaj wszystkich reprezentantów 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Znamy wszystkich wokalistów, państwa i tytuły, które pokażą na międzynarodowej scenie w Rotterdamie podczas Eurowizji 2021! Wśród nich jest Rafał Brzozowski z utworem "The Ride". Kim są, jaki kraj reprezentują inni artyści i jakie utwory zaśpiewają uczestnicy Eurowizji 2021 w Holandii? Ich zdjęcia i pełną listę uczestników show znajdziecie w naszej galerii.

Eurowizja 2021 to wydarzenie, na które czekają miliony widzów i fanów muzycznego show nie tylko w Polsce, ale w całej Europie! Podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji na scenie w Rotterdamie zaprezentuje się cała plejada gwiazd. W naszym artykule znajduje się lista uczestników Eurowizji 2021. Poznajcie ich sylwetki, zobaczcie jak wyglądają, kim są, a także co zaśpiewają podczas konkursu Eurowizji 2021! Wykonawcy staną na scenie w dwóch półfinałach, które będą transmitowane na żywo wprost z Holandii. Dokładny harmonogram konkursu Eurowizja 2021 i szczegóły związane z transmisją godzinową na TVP1 znajdziecie tutaj: >Eurowizja 2021: Kiedy finał? Gdzie i kiedy oglądać półfinały i finał konkursu? Transmisja na żywo< Podczas półfinałów zaśpiewa aż 39 krajów. Kim są reprezentanci, jak wyglądają i jakie utwory przygotowali? Poniżej pełna lista uczestników Eurowizji 2021!

Eurowizja 2021: lista uczestników pierwszy PÓŁFINAŁ

 • Australia - reprezentant Eurowizja: Montaigne – Technicolour

Zadebiutowała w konkursie w 2015 roku jako gość specjalny 60. edycji. Jak czytamy na oficjalnej stronie Eurowizji 2021, Montaigne z Australii piosenkę Technicolour napisała wraz z australijskim autorem tekstów i producentem, Davem Hammerem.

 • Irlandia - reprezentant Eurowizja: Lesley Roy – Maps

Irlandia zadebiutowała na Eurowizji w 1965 roku. Doczekała się aż siedmiu zwycięstw. To rekord! Nikt go jeszcze nie pobił. Czy kolejne zwycięstwo wywalczy piosenka "Maps"?

 • Litwa - reprezentant Eurowizja: The Roop – Discoteque

"Formacja The Roop wygrała zarówno głosowanie jury oraz widzów. W głosowaniu jury zdobyli 84 punkty. Natomiast w głosowaniu widzów, formacja miała miażdżącą przewagę z liczbą 74 512 głosów nad drugim Gebrasym (6413)" - czytamy na stronie Eurowizji 2021.

 • Macedonia Północna - reprezentant Eurowizja: Wasil – Here I Stand

Aranżację i produkcję utworu przygotował Borcze Kuzmanowski i Dawor Jordanowski. Ten pierwszy jest w Macedonii Północnej znany m.in. jako członek zespołu Nokaut.

 • Rosja - reprezentant Eurowizja: Maniża – Russian Woman

Reprezentantka Rosji podczas Eurowizji 2021 to Maniża, która urodziła się w 1991 roku w Duszanbe w Tadżykistanie. W 1994 roku jej rodzina uciekła stamtąd przed wojną domową i osiedliła się w Moskwie. Jako mała dziewczynka rozpoczęła karierę, biorąc udział w projekcie Ru.Kola. Solowa kariera na dobre rozpoczęła w 2016 roku.

 • Słowenia - reprezentant Eurowizja: Ana Soklić – Amen

"SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY WNIEŚLI SWÓJ WKŁAD. PROCES WYBORU BYŁ BARDZO TRUDNY. (…). JESTEM BARDZO ZADOWOLONA Z WYBRANEJ PIOSENKI, MAM NADZIEJĘ, ŻE WY RÓWNIEŻ BĘDZIECIE. SKORZYSTALIŚMY RÓWNIEŻ Z WYJĄTKOWEJ OKAZJI, NAGRYWAJĄC CHÓRKI, NA CO POZWALAJĄ TEGOROCZNE ZASADY EUROWIZJI" - mówiła.

 • Szwecja - reprezentant Eurowizja: Tusse – Voices

Na stronie eurowizja.org: "Tusse Chiza urodził się w Kongo-Kinszasie. Z powodu wojny został zmuszony do ucieczki z kraju, gdy miał zaledwie kilka lat. W 2009 roku przyjechał do Szwecji bez rodziców. Podczas swoich pierwszych lat na uchodźstwie mieszkał w Nora, Västerås i Sala, zanim ostatecznie przeniósł się do swojej obecnej rodziny zastępczej w Tällberg w regionie Dalarny".

 • Azerbejdżan - reprezentant Eurowizja: Efendi – Mata Hari

Samira Efendi (Samira Efendiyeva) pochodzi z Baku. Tam od najmłodszych lat była związana z muzyką. Ukończyła studia z muzyki pop i gry na fortepianie.

 • Belgia - reprezentant Eurowizja: Hooverphonic – The Wrong Place

"Zespół Hooverphonic został założony w 1995 roku, a już rok później wydał debiutancki album pt. A New Stereophonic Sound Spectacular. Od tamtej pory nagrali dziewięć płyt studyjnych oraz wydali kilka albumów koncertowych. Skład grupy wielokrotnie się zmieniał, a ostatnią zmianą jest powrót do zespołu Geike Arnaert po blisko 13 latach. Grupa specjalizuje się w alternatywnym popie. Piosenki takie jak Mad About You, Badaboum, 2 Wicky, Romantic oraz Eden spotkały się z międzynarodowym uznaniem. Natomiast sam zespół koncertował z takimi wykonawcami jak Moloko czy Massive Attack" - czytamy na stronie konkursu Eurowizji 2021.

 • Chorwacja - reprezentant Eurowizja: Albina – Tick-Tock

Albina Grčić urodziła się w Splicie. Popularność przyniósł jej udział w programie The Voice Hrvatska 3. Teraz ma szansę na wygraną w Eurowizji 2021.

 • Cypr - reprezentant Eurowizja: Elena Tsagrinou – El Diablo

Ma 26 lat, pochodzi z Grecji.

 • Izrael - reprezentant Eurowizja: Eden Alene – Set Me Free

Piosenkę "Set Me Free" napisali Noam Zlatin, Ron Karmi, Ido Netzer oraz Amit Mordechai. Ma tylko jedno zdanie po hebrajsku (powtarzane kilkukrotnie).

 • Malta - reprezentant Eurowizja: Destiny – Je Me Casse

Czytamy, że: "Destiny Chukunyere to urodzona 29 sierpnia 2002 roku w Birkikarze wokalistka. W 2015 roku z utworem Not My Soul wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Sofii". Jak pójdzie jej tym razem?

 • Norwegia - reprezentant Eurowizja: TIX – Fallen Angel

Jeden z najsłynniejszych muzyków w Norwegii. To 27-letni Andreas Haukeland z Bærum. "Pseudonim wybrał, gdyż dorastał z syndromem Tourette’a".

 • Rumunia - reprezentant Eurowizja: Roxen – Amnesia

Urodziła się w 2000 roku, karierę rozpoczęła mając lat 19.

 • Ukraina - reprezentant Eurowizja: Go_A – Szum (Шум)

"Utwór Szum (ukr. ШУМ) jest wykonany w całości po ukraińsku. Tworząc go, grupa Go_A inspirowała się Polesiem, regionem na pograniczu Białorusi i Ukrainy" - posłuchacie go niżej:

Eurowizja 2021: lista uczestników drugi PÓŁINAŁ

 • Austria - reprezentant Eurowizja: Vincent Bueno – Amen

Vincent Bueno urodził się 10 grudnia 1985 roku w Wiedniu. To syn Filipińczyków. Rozpoznawalność w Austrii zyskał dzięki zwycięstwie w programie telewizji ORF Musical! Die Show.

 • Czechy - reprezentant Eurowizja: Benny Cristo – Omaga

"Za produkcję piosenki odpowiada Filip Vlček, którego również możemy usłyszeć w chórkach. Omaga to nowoczesny utwór, utrzymany w stylu, z którego znany jest Benny Cristo. Sam jego tytuł pochodzi od słów Oh My God, w tym wypadku wyrażających zachwyt nad piękną dziewczyną i jednocześnie zawód, że ta nie odwzajemnia uczuć wokalisty. Eurowizyjny kawałek jest w języku angielskim, choć fragment napisano także w języku czeskim".

 • Estonia - reprezentant Eurowizja: Uku Suviste – The Lucky One
 • Grecja - reprezentant Eurowizja: Stefania – Last Dance

"Za konkursową piosenkę odpowiedzialni są Dimitris Kontopulos, grecko-holenderski kolektyw ARCADE oraz amerykańska tekściarka i producentka Mary Sharon Vaughn".

 • Islandia - reprezentant Eurowizja: Daði i Gagnamagnið – 10 Years

Zespół, który miał reprezentować Estonię podczas zeszłorocznej Eurowizji, ale przez pandemię się to nie udało. Tym razem mają kolejną szansę.

 • Mołdawia - reprezentant Eurowizja: Natalia Gordienko – Sugar
 • Polska - reprezentant Eurowizja: Rafał – The Ride

"Sam utwór ma nas wprowadzić w taneczny i imprezowy nastrój. To propozycja, która ma dać nową energię w trudnych czasach koronawirusa, kiedy nie możemy cieszyć się z muzyki, tańcząc w klubach czy uczestnicząc w festiwalach i koncertach". Rafał Brzozowski na Eurowizji 2021 wystąpi 20 maja 2021 roku. Drugi półfinał rozpocznie się o godzinie 21:00.

 • San Marino - reprezentant Eurowizja: Senhit – Adrenalina

Włoszka erytrejskiego pochodzenia. Ma 40 lat, wcześniej występowała na scenie pod pseudonimem Senit.

 • Serbia - reprezentant Eurowizja: Hurricane – Loco Loco

"Wbrew tytułowi w języku hiszpańskim, niemalże cała piosenka wykonana jest po serbsku. Utwór jest stylistycznie podobny do zeszłorocznego Hasta la Vista – w obu bowiem mocno słychać wstawki syntezatorów" - czytamy na eurowizja.org. Utworu można posłuchać niżej.

Eurowizja 2021: lista uczestników, jaki kraj reprezentują C.D.

 • Albania - reprezentant Eurowizja: Anxhela Peristeri – Karma

"34-latka z Korczy jest jedną z największych gwiazd, biorących udział w zeszłorocznej edycji FiK-u. Przez wiele lat mieszkała w Grecji, gdzie próbowała zrobić karierę (brała udział choćby w X-Factorze). Wygrała pierwszą edycję albańskiej wersji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo (gdzie w jednym z odcinków wcieliła się w rolę Anny Vissi (Grecja 1980 i 2006, Cypr 1982) czy też Anny Oxy (Włochy 1989)). W festiwalu udział brała tylko raz – w 2001 roku. Wygrała konkurencyjny dla FiK-u konkurs Kënga Magjike w 2017 roku".

 • Bułgaria - reprezentant Eurowizja: Victoria – Growing Up Is Getting Old
 • Dania - reprezentant Eurowizja: Fyr Og Flamme – Øve os på hinanden

Fyr Og Flamme to duet, w skład którego wchodzą Jesper Groth i Laurits Emanuel. Określają siebie jako młodzieżowych idoli. Czy tak jest? Dowiemy się podczas drugiego półfinału.

 • Finlandia - reprezentant Eurowizja: Blind Channel – Dark Side
 • Gruzja - reprezentant Eurowizja: Tornike Kipiani – You
 • Łotwa - reprezentant Eurowizja: Samanta Tina – The Moon Is Rising

"Samanta Tina (prawdziwe nazwisko – Polakova) wygrała łotewskie selekcje Supernova w 2020 roku z piosenką >>Still Breathing<<" - czytamy.

 • Portugalia - reprezentant Eurowizja: The Black Mamba – Love Is On Your Side

Trzech muzyków: Pedro Tatanka, Ciro Cruz i Miguel Casais. Ich debiutancki album to "The Black Mamba". Teraz wygrali w eliminacjach w Potugalii i zdobyli największą ilość punktów! Grają bluesa, soul i funk i inne.

 • Szwajcaria - reprezentant Eurowizja: Gjon’s Tears – Tout l’Univers

Eurowizja 2021: lista uczestników FINAŁ

Niektórzy z uczestników Eurowizji 2021 mają zagwarantowane miejsce w finale. To reprezentanci krajów tak zwanej "Wielkiej Piątki" oraz Holandia, która jest tegorocznym reprezentantem Eurowizji 2021. Automatyczni finaliści Eurowizji 2021 to:

 • Francja: Barbara Pravi – Voila
 • Hiszpania: Blas Cantó – Voy a Quedarme
 • Holandia: Jeangu Macrooy – Birth of a New Age
 • Niemcy: Jendrik – I Don’t Feel Hate
 • Wielka Brytania: James Newman – Embers
 • Włochy: Måneskin – Zitti e Buoni

Oczywiście, o zwycięzcy Eurowizji 2021, tak jak w przypadku dwóch konkursowych półfinałów, zdecydują jurorzy oraz widzowie. Więcej możecie przeczytać o Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włochach podczas Eurowizji 2021 w naszym artykule. Znajdziecie tam także galerię ze zdjęciami finałowych "pewniaków" Eurowizji 2021. Wystarczy kliknąć TUTAJ: Eurowizja 2021. Oto kraje, które mają pewne miejsce w finale! Który z nich ma największą szansę na zwycięstwo? [GALERIA] Poniżej prezentujemy galerię ze zdjęciami wszystkich reprezentantów podczas Eurowizji 2021. Znajdziecie tam pełną listę uczestników i zobaczycie, jak wyglądają!

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs
Sonda
Czy Rafał Brzozowski ma szansę przejść do finału Eurowizji 2021?

Eurowizja 2021 - więcej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE