Eurowizja 2021. Kiedy występ Rafała Brzozowskiego? Jaką piosenkę zaśpiewa?

2021-05-20 18:05
Rafał Brzozowski, 2020r.
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Rafał Brzozowski, 2020r.

Rafał Brzozowski (40 l.) już lada moment pojawi się pierwszy raz na scenie w Rotterdamie podczas półfinału konkursu Eurowizji 2021. Oczywiście nadal czekamy na wyniki na koronawirusa, w związku z chorą osobą z polskiej ekipy, ale mamy nadzieję, że piosenkarz zaśpiewa swój hit. Sprawdź kiedy i gdzie będzie można zobaczyć występ naszego reprezentanta.

Rafał Brzozowski z pewnością już czuje tremę, a na plecach oddech rywali. Nie ma co ukrywać, że Eurowizja to konkurs, w którym jest ostra rywalizacja. Każdy z krajów chce zając jak najwyższe miejsce. Brzozowski nie ma wątpliwości, że jego piosenka zrobi furorę. Jednak, żeby tak się stało musi przejść poszczególne etapy konkursu i zdobyć serca widzów i jurorów. Dla Rafała to jednak żaden problem.

Najpierw musi przejść połfinał. Kiedy i co zaśpiewa Rafał Brzozowski?

Przed piosenkarzem pierwsze zadanie: musi przejść półfinał konkursu. W tym roku na Eurowizji pojawi się 39. uczestników, którzy zostali podzieleni na dwie gurpy. Wystąpią w dwóch półfinałach, które zaplanowano na 18 i 20 maja SPRAWDŹ WYNIKI PIERWSZEGO PÓŁFINAŁU. To punktacja jurorów i głosy widzów będą decydować, kto przejdzie dalej. Brzozowski musi pokonać co najmniej siedmiu rywali, żeby móc wystąpić w finale Eurowizji 2021.

Piosenkarz o tę szansę będzie walczył w drugim półfinale, czyli we czwartek 20 maja. Rafał zaśpiewa swoją piosenkę "The Ride". Jak mówi wokalista to kawałek nawiązujący do lat 80., ale z nowoczesną stylistyką. Niestety utwór jak na razie nie podbił serc internautów. Na kanale Eurowizji 2021 umieszczono piosenki wszystkich kandydatów i można było oddać głos na te najbardziej lubiane i te, które nie podobają się słuchaczom. "The Ride" znalazło się niestety w czołówce tej drugiej grupy.

- Jestem po rozmowach ze społecznością europejską, z zagranicznymi dziennikarzami i tam jest naprawdę dobry odzew. Cieszę się, że im się ta piosenka podoba… W Polsce wiadomo, niektórzy hejtują, niektórzy mówią dobre rzeczy - wyznał w rozmowie z "Super Expressem".

Mamy nadzieję, że w rzeczywistości pójdzie mu świetnie, jeśli tak się stanie i Brzozowski pokona konkurencję, to trafi do finału konkursu.

Quiz. Historia Polski na Eurowizji. Znasz wszystkich reprezentantów?

Pytanie 1 z 10
Kto dwukrotnie reprezentował nasz kraj?

Gdzie i kiedy występ Rafała Brzozowskiego?

Jeśli wszystko pójdzie po myśli piosenkarza i całej polskiej ekipy, zobaczymy go w finale Eurowizji 2021. Dopiero wtedy zaczną się ogromne emocje i stres. Brzozowski ma jednak naturę wojownika i jak sam podkreśla, to sport przygotował go do rywalizacji i potrafi to robić. Jednocześnie wierzy, że występ w Rotterdamie będzie dla niego czymś niezwykłym.

- Niesamowite, jak cudowne drzwi otwiera ten konkurs. Wydaje mi się, że całe to zamieszanie wokół Eurowizji przemieni się w moim życiu w coś pięknego. - Zawsze musiałem z czegoś rezygnować, by później odnieść sukces – dlatego uważam, że tym razem nie może być inaczej - mówił w wywiadzie dla "Onetu".

Brzozowskiego z piosenką "The Ride" będziemy mogli zobaczyć dwukrotnie (jeśli przejdzie do finału): 20 maja - drugi półfinał Eurowizji 2021 transmitowany będzie na żywo przez TVP1 o godzinie 21.00, 22 maja - finał konkursu zobaczymy w TVP1 o godzinie 21.00

Eurowizja 2021. Tak Rafał Brzozowski przygotowywał się na Eurowizję 2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE