Eurowizja 2021. Kiedy występ Rafała Brzozowskiego? Jaką piosenkę zaśpiewa?

2021-05-20 18:05
Rafał Brzozowski, 2020r.
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Rafał Brzozowski, 2020r.

Rafał Brzozowski (40 l.) już lada moment pojawi się pierwszy raz na scenie w Rotterdamie podczas półfinału konkursu Eurowizji 2021. Oczywiście nadal czekamy na wyniki na koronawirusa, w związku z chorą osobą z polskiej ekipy, ale mamy nadzieję, że piosenkarz zaśpiewa swój hit. Sprawdź kiedy i gdzie będzie można zobaczyć występ naszego reprezentanta.

Rafał Brzozowski z pewnością już czuje tremę, a na plecach oddech rywali. Nie ma co ukrywać, że Eurowizja to konkurs, w którym jest ostra rywalizacja. Każdy z krajów chce zając jak najwyższe miejsce. Brzozowski nie ma wątpliwości, że jego piosenka zrobi furorę. Jednak, żeby tak się stało musi przejść poszczególne etapy konkursu i zdobyć serca widzów i jurorów. Dla Rafała to jednak żaden problem.

Najpierw musi przejść połfinał. Kiedy i co zaśpiewa Rafał Brzozowski?

Przed piosenkarzem pierwsze zadanie: musi przejść półfinał konkursu. W tym roku na Eurowizji pojawi się 39. uczestników, którzy zostali podzieleni na dwie gurpy. Wystąpią w dwóch półfinałach, które zaplanowano na 18 i 20 maja SPRAWDŹ WYNIKI PIERWSZEGO PÓŁFINAŁU. To punktacja jurorów i głosy widzów będą decydować, kto przejdzie dalej. Brzozowski musi pokonać co najmniej siedmiu rywali, żeby móc wystąpić w finale Eurowizji 2021.

Piosenkarz o tę szansę będzie walczył w drugim półfinale, czyli we czwartek 20 maja. Rafał zaśpiewa swoją piosenkę "The Ride". Jak mówi wokalista to kawałek nawiązujący do lat 80., ale z nowoczesną stylistyką. Niestety utwór jak na razie nie podbił serc internautów. Na kanale Eurowizji 2021 umieszczono piosenki wszystkich kandydatów i można było oddać głos na te najbardziej lubiane i te, które nie podobają się słuchaczom. "The Ride" znalazło się niestety w czołówce tej drugiej grupy.

- Jestem po rozmowach ze społecznością europejską, z zagranicznymi dziennikarzami i tam jest naprawdę dobry odzew. Cieszę się, że im się ta piosenka podoba… W Polsce wiadomo, niektórzy hejtują, niektórzy mówią dobre rzeczy - wyznał w rozmowie z "Super Expressem".

Mamy nadzieję, że w rzeczywistości pójdzie mu świetnie, jeśli tak się stanie i Brzozowski pokona konkurencję, to trafi do finału konkursu.

Gdzie i kiedy występ Rafała Brzozowskiego?

Jeśli wszystko pójdzie po myśli piosenkarza i całej polskiej ekipy, zobaczymy go w finale Eurowizji 2021. Dopiero wtedy zaczną się ogromne emocje i stres. Brzozowski ma jednak naturę wojownika i jak sam podkreśla, to sport przygotował go do rywalizacji i potrafi to robić. Jednocześnie wierzy, że występ w Rotterdamie będzie dla niego czymś niezwykłym.

- Niesamowite, jak cudowne drzwi otwiera ten konkurs. Wydaje mi się, że całe to zamieszanie wokół Eurowizji przemieni się w moim życiu w coś pięknego. - Zawsze musiałem z czegoś rezygnować, by później odnieść sukces – dlatego uważam, że tym razem nie może być inaczej - mówił w wywiadzie dla "Onetu".

Brzozowskiego z piosenką "The Ride" będziemy mogli zobaczyć dwukrotnie (jeśli przejdzie do finału): 20 maja - drugi półfinał Eurowizji 2021 transmitowany będzie na żywo przez TVP1 o godzinie 21.00, 22 maja - finał konkursu zobaczymy w TVP1 o godzinie 21.00

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE