Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski nie wystąpi na scenie? Organizatorzy mają plan B

2021-05-18 13:15
Rafał Brzozowski. Eurowizja 2021
Autor: EBU / ANDRES PUTTING

Niestety Rafał Brzozowski (40 l.) nie może cieszyć się urokami Rotterdamu. Siedzi zamknięty w hotelowm pokoju i czeka na zielone światło, które pozwoli mu w koncu wyjść i rozpocząć przygotowania do występów. Wszystko przez Covid-19, które wykryto u jednego z członków ekipy. Jednak oganizatorzy Eurowizji 2021 są przygotowani na wypadek, gdyby któryś z uczestników nie mógł wystąpić.

Polska wsytrzymała oddech, gdy kilka dni temu okazało się, że Polacy muszą pozostać w izolacji. Ostatnie testy na szczęście okazały się negatywne. Jednak nasi rodacy nadal muszą przebywać w zamknięciu.

"W związku z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 w polskim zespole, w sobotę 15 maja wszyscy pozostali członkowie delegacji zostali poddani testom PCR, zgodnie z protokołem BHP Konkursu Piosenki Eurowizji 2021. Z przyjemnością informujemy, że wszystkie testy PCR wyszły negatywnie. Na wszelki wypadek polska delegacja pozostanie w kwarantannie do czasu ponownego przetestowania, które odbędzie się przed próbami generalnymi do drugiego półfinału w środę", poinformowała Europejska Unia Nadawców za pośrednictwem strony eurovision.tv

ZOBACZ JESZCZE: Eurowizja 2021. Gdzie i o której oglądać? Transmisja online

Nagranie zamiast występu live?

Rafał przeżywa to, że nie może opuszczać pokoju hotelowego. Nic dziwnego, w końcu nie ma możliwości dobrze się przygotować do występu, ani też nie wpływa to dobrze na kondycję psychiczną.

- No wiecie, to nie jest fajna sytuacja, kiedy jesteśmy naszykowani i staramy się z próby na próbę robić różne rzeczy coraz lepiej, a nagle dowiadujemy się, że musimy poczekać w pokojach, bo takie są tutaj przepisy, dosyć restrykcyjnie przygotowane - żali się piosenkarz na Instagramie.

Niestety organizatorzy muszą zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo wielu osób, stąd takie przepisy. Jeśli jutrzejsze testy będą negatywne, nasza ekipa będzie mogła wziąć udział w próbach i w półfinale, który odbywa się 20 maja. Jednak Europejska Unia Nadawców jest przygotowana na wszystko.

Gdyby okazało się, że jednak któryś z reprezentantów występujących na Eurowizji 2021 ma objawy albo pozytywny test na koronawirusa i nie będzie mógł wystąpić, wdrażany jest plan B. Organizatorzy mają nagranie zapasowe, tzw. live-on-tape, zrealizowane przez polską delegację 20 marca w podwarszawskiej hali Transcolor. Wtedy zamiast występu Rafała na żywo, jurorzy będą oceniać jego show na podstawie nagrania.Mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie...

Eurowizja 2021. Tak Rafał Brzozowski przygotowywał się na Eurowizję 2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE