Eurowizja: Ogromny pech Anny Marii Jopek! Przed Eurowizją 24 lata temu doszło do wypadku

2021-05-17 12:55 bilbo Wiktoria Policha
Eurowizja: Ogromny pech Anny Marii Jopek! Przed Eurowizją 24 lata temu doszło do wypadku
Autor: AKPA Eurowizja: Ogromny pech Anny Marii Jopek! Przed Eurowizją 24 lata temu doszło do wypadku

Eurowizja to nie tylko występy piosenkarzy z całego kontynetu i emocje związane z głosowaniem, ale też różne historie związane z występami naszych reprezentantów. Niestety nie zawsze zakończone happy-endem. O takim właśnie pechu może mówić Anna Maria Jopek (51 l.), która za zawsze zapamięta swój udział w konkursie 24 lata temu.

Eurowizja 2021 zbliża się wielkimi krokami. Mimo, że podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji reprezentuję Polskę Rafał Brzozowski, przypominamy archiwalne historie polskich gwiazd podczas Eurowizji. Jedną z nich jest Anna Maria Jopek. Niewielu pamięta, że Anna Maria Jopek w ogóle brała udział w konkursie Eurowizji. Jednak w 1997 roku pojawiła się na scenie w Dublinie z piosenką "Ale jestem". Wróżono jej, że zajmie naprawdę wysokie miejsce, ale stało się zupełnie inaczej, a wszystko przez wypadek, który zaważył na tym występie.

ZOBACZ: Kim jest Rafał Brzozowski? Wiek, rodzina, wykształcenie. Eurowizja 2021

Eurowizja. Anna Maria Jopek śpiewała ze złamaną nogą!

Po sukcesie Edyty Górniak w 1994 roku, każdą kolejną Eurowizję Polacy śledzili z wypiekami na twarzy. Podobnie będzie i z Eurowizją 2021 i Rafałem Brzozowskim? Przekonamy się już we wtorek podczas pierwszego półfinału. W przeszłości, po występie Górniak, przez kolejne trzy lata nie wydarzyło się nic, co warto było zapisać na muzycznych kartach naszej historii na Eurowizji. Jednak rok 1997 miał być zupełnie inny. Telewizja Polska chciała, aby to Natalia Kukulska reprezentowała nas na ówczesnym konkursie. Wokalistka jednak nie przyjęła zaproszenia. Do Dublina wysłano zatem Annę Marię Jopek, której wtedy prawie nikt nie znał. Piosenkarka dopiero zaczynała swoją karierę, a w konkursie miała wystartować z piosenką "Ale jestem" ze swojej debiutanckiej płyty. Niestety tuż przed wyjazdem na Eurowizję, Anna Maria złamała nogę podczas kręcenia teledysku. Jednak gwiazda nie zrezygnowała z wyjazdu do Dublina. Na scenie pojawiła się w długiej, ciężkiej sukni, która miała przykryć ślady wypadku. Piosenkarka nie czuła się jednak komfortowo, co oczywiście miało wpływ na całokształt jej występu. Jeszcze przed konkursem liczono, że zajmie wysokie miejsce, może nawet w pierwszej trójce. Ostatecznie Anna Maria Jopek zebrała 54 punkty i zajęła 11 pozycję.

Eurowizja 2021 również pechowa? Rafał Brzozowski w izolacji!

Podczas Eurowizji 2021 również pojawiły się komplikacje. Chodzi o koronawirusa, który zaatakował osobę z polskiej delegacji. Z tego powodu Rafał Brzozowski musiał poddać się izolacji. Jest zamknięty w Rotterdamie w hotelowym pokoju, gdzie czeka na występ na Eurowizji 2021 podczas drugiego półfinału w czwartek 20 maja. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze i będzie zdrów jak ryba!

Rafał Brzozowski przed Eurowizją 2021: Hejt motywuje mnie do pracy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze