Koronawirus. Sądecczyzna ponownie liderem przyrostu nowych przypadków!

2020-07-14 11:53 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Sądecczyzna ponownie liderem przyrostu nowych przypadków!
Autor: leo2014/cc0/pixabay W Lubuskiem jest coraz więcej zakażeń.

Epidemia koronawirusa w Małopolsce cały czas daje się we znaki mieszkańcom. Dzisiaj (14 lipca) dowiedzieliśmy się o 44 nowych przypadkach, z czego prawie połowa dotyczy Sądecczyzny. Jeśli w regionie utrzyma się tak wysokie tempo przyrostu liczby zakażonych, to do końca tygodnia przebije ona liczbę potwierdzonych przypadków w Krakowie.

Cały czas utrzymuje się wysokie tempo przyrostu nowych przypadków koronawirusa na Sądecczyźnie. Dzisiaj (14 lipca) dowiedzieliśmy się o 20 osobach (pięciu z Nowego Sącza oraz piętnastu z powiatu nowosądeckiego), które są zainfekowane SARS-CoV-2. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to jeszcze w tym tygodniu liczba zakażonych na Sądecczyźnie przebije tę, notowaną w Krakowie. Koronawirus zaatakował również trzy kolejne osoby z powiatu limanowskiego.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 14 kobiet i 30 mężczyzn, w wieku od 11 miesięcy do 80 lat, z powiatu nowosądeckiego (15 osób), wadowickiego (7 osób), Krakowa i Nowego Sącza (po 5 osób), powiatu suskiego (4 osoby), limanowskiego (3 osoby), tatrzańskiego (2 osoby) oraz powiatów: wielickiego, krakowskiego i oświęcimskiego (po 1 osobie). Aktualnie 10 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2130 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 76-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu wadowickiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 46 - czytamy w najnowszym (14 lipca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Poszukiwania Iwony Wieczorek. Jest prawdopodobne miejsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: