Eurowizja 2021. Pierwszy półfinał. Faworytka rozniosła scenę! Tęczowe flagi na widowni. Transmisja w TV [RELACJA NA ŻYWO]

2021-05-18 23:09
Eurowizja 2021. Jak wygląda scena?
Autor: Screen transmisja Eurowizja 2021 TVP Eurowizja 2021. Pierwszy półfinał

Eurowizja 2021 rozpoczęta! Przed nami pierwszy półfinał międzynarodowego konkursu. W niedzielę reprezentanci biorący udział w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji pojawili się na turkusowym dywanie. Teraz pora na występy podczas Eurowizji 2021. Pierwszy półfinał już dziś, we wtorek 18 maja o godzinie 21:00. Transmisję Eurowizji 2021 będzie można zobaczyć na TVP1. Wszyscy ci, którzy nie mają możliwości obejrzenia jej w telewizji, będą mogli śledzić relację na żywo z Eurowizji 2021 na stronie "Super Expressu". Kto wystąpi w pierwszym półfinale? Kto wejdzie do finału Eurowizji 2021? Relacja na żywo.

Eurowizja 2021 - pierwszy półfinał! To już dziś, 18 maja o godzinie 21:00 rozpocznie się wielkie widowisko. W hali Ahoy w Rotterdamie wystąpią pierwsi reprezentanci europejskich państw podczas Eurowizji 2021. Kogo zobaczymy w pierwszym półfinale 65. Konkursu Piosenki Eurowizji? Kto wejdzie do finału? Tego dowiemy się już wieczorem. W Holandii podczas pierwszego półfinału zaprezentuje się dziś 16 państw! Będą to: Litwa, Słowenia, Rosja, Szwecja, Australia, Macedonia Północna, Irlandia, Cypr, Norwegia, Chorwacja, Belgia, Izrael, Rumunia, Azerbejdżan, Ukraina, Malta. Poniżej prezentujemy wykonawców i tytuły utworów wokalistów występujących podczas pierwszego półfinału Eurowizji 2021. Śledź relację na żywo na SE.pl, by dowiedzieć się, kto wejdzie do finału tegorocznej Eurowizji.

Eurowizja 2021. Pierwszy półfinał. Kto wejdzie do finału?

Na wejście do finału szansę mają:

 • The Roop (Litwa) - "Discoteque"
 • Ana Soklič (Słowenia) - "Amen"
 • Maniża (Rosja) - "Russian Woman"
 • Tusse (Szwecja) - "Voices"
 • Montaigne (Australia) - "Technicolour"
 • Vasil (Macedonia Północna) - "Here I Stand"
 • Lesley Roy (Irlandia) - "Maps"
 • Elena Tsagrinou (Cypr) - "El Diablo"
 • Tix (Norwegia) - "Fallen Angel"
 • Albina (Chorwacja) - "Tick-Tock"
 • Hooverphonic (Belgia) - "The Wrong Place"
 • Eden Alene (Izrael) - "Set Me Free"
 • Roxen (Rumunia) - "Amnesia"
 • Efendi (Azerbejdżan) - "Mata Hari"
 • Go_A (Ukraina) - "Shum"
 • Destiny (Malta) - "Je Me Casse"

Eurowizja 2021 pierwszy półfinał. Relacja na żywo

OFICJALNE WYNIKI. EUROWIZJA 2021. PIERWSZY PÓŁFINAŁ. SPRAWDŹ TUTAJ.

Reprezentantka Cypru powala na kolana nie tylko talentem, ale i urodą! Jej gorące fotki podnoszą ciśnienie! Kim jest Elena Tsagrinou? [ZDJĘCIA]

Widzowie mają teraz czas na głosowanie na swoich ulubieńców. 

22:20 Ostatni występ należy do Malty. Destiny to jedna z faworytek Eurowizji. Zwyciężyła w Eurowizji Junior. Przygotowała gospelowy kawałek z muzyką elektro! – "Je Me Casse". Jej występ można porównać do wybuchu wulkanu energii. Głos - zniewalający! 

22:15 Przedostatni występ uświetni przedstawiciel Ukrainy. Grupa Go_A wykona utwó pt. "Shum". 

22:10  Azerbejdżan: Efendi – "Mata Hari". A oto utwór z historią. Tytułową Mata Hari była holenderska tancerka, która w 1917 roku została oskarżona we Francji o szpiegostwo. Miała działać jako podwójny agent na usługach Francji i Niemiec. Jej działalność miała być przyczyną śmierci tysięcy żołnierzy na frontach I wojny światowej.

22:05 Do końca wydarzenia coraz bliżej. Przed Wami występ Roxen, piosenkarki z Rumunii. 

22:00 22-letnia Eden Alene reprezentuje Izrael. Wokalistka ma korzenie etiopskie. Wokal trenowała podczas obowiązkowej służy wojskowej! Śpiewa piosenkę pt. "Set Me Free". Ma mocny głos. Uwagę zwraca jej fryzura - dredy, część z nich ułożona jest w kształt przypominający koronę.  

21:55 A teraz ktoś znany Polakom. Belgijska formacja Hooverphonic w utworze "The Wrong Place". W swoim kraju są bardzo poważani, są na listach przebojów i osiągają rewelacyjne wyniki w sprzedaży albumów. 

21:52 Po chwili refleksji na eurowizyjnej scenie znów rozbrzmiewa energetyczny utwór. Trzeba przyznać, że widzowie mogą liczyć na różnorodny repertuar. Chorwację reprezentuje Albina – "Tick-Tock". Gwiazda ma przy sobie tancerzy, razem tworzą klimat teledysku z ogromną pompą! 

21:48 Norwegia: TIX – Fallen Angel. Wokalista wystąpił z ogromnymi skrzydłami anioła i przykuty łańcuchem! Obok wystąpili tancerze w stylizacji z rogami diabłów. Wokalista śpiewał o zmaganiu się z depresją. 

21:44 Energetyczny i niezwykle taneczny utwór z Cypru. Elena Tsagrinou – "El Diablo". Wokalistka postawiła na spektakularny występ z dopracowaną choreografią w stylu takich gwiazd jak Lady Gaga czy Rihanna. Elena prowokuje na scenie i kipi seksem! 

21:37 Irlandia aż 7 razy wygrała Eurowizję. W tym roku ten kraj reprezentuje 34-letnia Lesley Roy. Jej utwór "Maps" opowiada o szukaniu życiowej drogi. Jest małe opóźnienie, wydarzenie dzieje się na żywo, więc wszystko może się wydarzyć. Po chwili zwątpienia, wokalistka pojawiła się na scenie. To był występ pełen emocji - wokalistka popłakała się na sam koniec!

21:29 Reprezentant Macedonii Północnej Wasil zaczął spokojnie. Śpiewał przy statywie i zaskoczył publiczność możliwościami swojego głosu. Nie ma w jego towarzystwie tancerzy. Śpiewa utwór pt. "Here I Stand" i porywa tłum. Słychać brawa i piski. Pod koniec występu zaskoczył nieco operowym popisem. 

21:25 Australia: Montaigne – "Technicolour". Ta wokalistka wyróżnia się scenicznym wyglądem. Ma różnokolorowe włosy i lateksowy strój z łańcuchami. Jej głos i charyzma podkreślają emocjonalny wydźwięk utworu "Technicolour". 

21:21 Na scenie 19-letni wokalista ze Szwecji. Tusse w piosence "Voices". Na widowni było widać tęczowe flagi. To piękny pokaz tolerancji i nawiązanie do europejskich wartości na Eurowizji 2021. Wokalista tańczył na obcasach! 

Eurowizja 2021. Litwin i Szwed w butach na wysokich obcachach. Zobacz piękne stylizacje

21:17 Utwór "Russian Woman" wykona Maniża. Reprezentantka Rosji połączyła tradycję z nowoczesnością. Utwór wykonany został w języku rosyjskim i angielskim. Wokalistka porwała tłum głosem i tańcem. To było mocne uderzenie!

21:14 Teraz występ w zupełnie innym klimacie. Pora na refleksję, którą dostarcza wokalistka ze Słowenii w spektakularnym utworze "Amen". Towarzyszy jej zespół Gospel.    

21:09 Przed nami reprezentanci Litwy, grupa The Roop i utwór "Discoteque". Grupa zaprezentowała energetyczny taniec. Ich żółte stroje na wizualizacji w postaci szachownicy od razu przykuwają wzrok. Muzycy bawią się jak na prawdziwej dyskotece! 

21:00 Rozpoczynamy relację z Eurowizji 2021. Komentatorzy podkreślają szczególną atmosferę Konkursu, który powrócił po dwóch latach. Na scenie prezentują się prowadzący w bogato zdobionych strojach. Po występie gospodarza tegorocznej Eurowizji widać, że szykuje się pokaz efektów specjalnych. 

20:30 Znaczącą różnicą w stosunku do Eurowizji 2020 jest możliwość występu z wgranymi chórkami. Jednak czy to nie jest już zbyt radykalny krok? Tym co utrzymywało pewną wiarygodność Eurowizji, były właśnie wokale na żywo - pytają redaktorzy treści na stronie eurowizja.org.

20:00 Już za godzinę rozpoczęcie I półfinału Eurowizji 2021. 

19:15 Co wiemy o przedstawicielu Norwegii? To jeden  z najsłynniejszych muzyków w swoim kraju. 27-letni Andreas Haukeland z Bærum swój pseudonim Tix wybrał, gdyż dorastał z syndromem Tourette’a. 

18:30 Przedstawiciele Cypru postawili na dynamiczny i energetyczny utwór. Celem jest rozbawienie widzów, którzy są zmęczeni okresem lockdownu. Do utworu "El Diablo" będzie można potańczyć! Eurowizja 2021 - reprezentantka Cypru wygląda jak Blanka Lipińska! 

18:06 Bukmacherzy już sprawdzają, kto wystąpi w finale! Na oficjalnej stronie Eurowizji dowiadujemy się, że najpierw faworytem była Szwajcaria, później przez długi czas Malta i Francja. Teraz Włochy są głównymi faworytami do zwycięstwa Eurowizji 2021.

17:30 Czy wiecie, że Irlandia ma na swoim koncie rekord, którego jeszcze nikt nie pobił! Zadebiutowała na Eurowizji w 1965 roku i może pochwalić się aż siedmioma zwycięstwami! Irlandię reprezentuje 34-letnia Lesley Roy. Wokalistka związała swoje życie z Nowym Jorkiem. Komponowała piosenki dla wielu innych artystów, również dla takiej światowej gwiazdy jak Adam Lambert. Z takim doświadczeniem może wiele zdziałać!

17:00 Fani Eurowizji mogą pobrać szablony kart do głosowania i spróbować typować swoich ulubieńców. Plik do pobrania tutaj. 

Eurowizja 2021: Najbardziej kontrowersyjni uczestnicy? Poznajcie ich! [GALERIA]

16:00 Eurowizję 2021 komentować będą panowie: Marek Sierocki i Aleksander Sikora. O 21:00 rozpocznie się transmisja na żywo z Eurowizji 2021 z ich głosami.

15:40 Vasil - "Here I Stand" to artysta z Macedonii Północnej. Aranżację i produkcję utworu przygotował Borcze Kuzmanowski i Dawor Jordanowski. Ten pierwszy jest w Macedonii Północnej znany m.in. jako członek zespołu Nokaut.

15:30 Montaigne - "Technicolour" to uczestniczka reprezentująca Australię podczas Eurowizji 2021. Zadebiutowała w konkursie w 2015 roku jako gość specjalny 60. edycji. Jak czytamy na oficjalnej stronie Eurowizji 2021, Montaigne z Australii piosenkę Technicolour napisała wraz z australijskim autorem tekstów i producentem, Davem Hammerem.

15:00 Tusse z utoworem "Voices" reprezentuje Szwecję na Eurowizji 2021. Jej utwór możecie odsłuchać niżej.

14:20 Rosja na Eurowizji 2021 to wokalistka Maniża - "Russian Woman". "Manizha to rosyjska i tadżycka piosenkarka, autorka i performerka. Zyskała popularność po opublikowaniu na Instagramie swoich autorskich kolaży teledysków. To jedna z z najbardziej charakterystycznych artystek w Rosji. Jej oryginalne, nietuzinkowe klipy i teksty nadają jej twórczości wyjątkowy klimat. Od grudnia 2019 roku jest ambasadorem fundacji Podari żyznʹ, a w 2020 roku została pierwszym rosyjskim Ambasadorem Dobrej Woli ONZ ds. uchodźców" - pisze o niej oficjalna polska strona Eurowizji 2021.

13:00 Ana Soklič z utworem "Amen" reprezentuje podczas Eurowizji 2021 Słowenię. Jak czytamy na stronie WWW eurowizja.org Ana Sokolic ma bogate doświadczenie muzyczne: "Ana Soklič to słoweńska piosenkarka wykonująca przede wszystkim utwory jazzowe, soulowe i bluesowe. Pochodzi z niewielkiej miejscowości Savica, położonej u podnóża Alp Julijskich. Jej nauczycielką śpiewu była dwukrotna reprezentantka Słowenii na Eurowizji Darja Švajger. W 2012 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu X-Factor, natomiast dwa lata temu wystąpiła na festiwalu Slovenska popevka z piosenką Temni svet".

12:00 Poznajcie uczestników pierwszego półfinału Eurowizji 2021! Jako pierwszy kraj wystąpi Litwa. Usłyszymy The Roop - "Discoteque". Jest to zespół z Wilna, na czele którego stoi wokalista Vaidotasem Valiukevičiusem. Tekst piosenki opisuje pandemię, która towarzyszy nam od ponad roku. 

Eurowizja 2021 - najciekawsze występy pierwszego półfinału

Quiz. Historia Polski na Eurowizji. Znasz wszystkich reprezentantów?

Pytanie 1 z 10
Kto dwukrotnie reprezentował nasz kraj?

Eurowizja 2021 - więcej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE