Kim jest Rafał Brzozowski? Wiek, rodzina, wykształcenie. Eurowizja 2021

2021-05-17 11:35 bilbo
Rafał Brzozowski
Autor: WBF

Rafał Brzozowski (40 l.) to człowiek orkiestra, potrafi niemal wszystko. Jest zarówno prezenterem telewizyjnym, ale też muzykiem wokalistą i jak się okazało w teledysku do piosenki Eurowizji 2021 "The Ride" - potrafi tańczyć! Lada moment będzie nas reprezentował na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, ale ci, którzy będą z wypiekami na twarzy śledzić jego występ na Eurowizji 2021, nie znają wszystkich tajemnic z jego życia! Sprawdź czym zaskoczył nas piosenkarz i co o nim wiemy. Kim jest Rafał Brzozowski, polski reprezentant na konkursie Eurowizja 2021? Wiek, rodzina, wykształcenie Rafała Brzozowskiego poznacie niżej!

Eurowizja 2021 już niedługo! Polskę w tym roku reprezentuje Rafał Brzozowski, który spędza czas w Rotterdamie. Niestety, wizyta w Holandii była niespodziewana, bo jeden z członków polskiej delegacji jest chory na COVID-19. O tym, czy Rafał wystąpi na scenie w czwartek 20 maja dowiemy się w najbliższym czasie. Póki co, sprawdźcie, co wiecie o muzyku śpiewającym "The Ride" na Eurowizji 2021! Wielu wydaje się, że Rafał Brzozowski to chodzący ideał! Śpiewa, prowadzi programy telewizyjne, uprawia sporty no i swoim wyglądem przyciąga do siebie miliony Polek zakochanych w nim po uszy. Piosenkarz jednak jako młody chłopak nie wiedział, że osiągnie w życiu taki sukces. Tym bardziej, że początki jego przygody ze śpiewaniem nie wróżyły wielkiej kariery na międzynarodowej scenie, a także podczas konkursu Eurowizja 2021!

Eurowizja 2021. Kim jest Rafał Brzozowski? Grywał w remizach

Piosenkarz pochodzi z Nowego Dworu Mazowieckiego. Ma dwóch młodszych braci Pawła i Adama. Rodzice musieli sobie poradzić z trzema enegicznymi chłopakami w domu. Zachęcali ich do poszukania sobie pasji. Rafał od małego zainteresowany był różnymi sportami, ale jak się okazuje również muzyka skradła jego serce. Od 10 roku życia uczył się gry na pianinie, a później na gitarze. Jako nastolatek postanowił zarobić swoje pierwsze pieniądze, żeby dołożyć się do budżetu rodzinnego.

- Grał na weselach, ciężko pracował, próbował zarobić jakieś pieniądze, trochę nas odciążyć. Przez długie lata nikt nie spodziewał się, on chyba też, że będzie wokalistą - opowiada Grażyna Brzozowska, matka Rafała, w programie "Uwaga TVN".

- Imprezy okolicznościowe, wesela, ja się absolutnie niczego nie wstydzę. Robiłem to, co w danym momencie życia akurat uznawałem za słuszne. To jest moja metoda na rozwinięcie się. Jedni chodzili do szkół muzycznych, kończyli akademie, zakładali zespołu, grali w układach jazzowych ze znakomitymi muzykami. Ja zaczynałem od samego dołu. Nie czuję, żeby to był obciach - dodaje Rafał Brzozowski.

Co ciekawe, Rafał wcale nie należał też do bardzo rozrywkowych chłopkaów, w dodatku w jego domu panowały sztywne zasady. Okazuje się, że do 16 roku życia rodzice nie puszczali go na żadną imprezę sylwestrową. Później, jak na grzecznego syna przystało, postawił na solidne wykształcenie, wcale nie związane z muzyką. Poszedł na studia na Akademię Wychowania Fizycznego i tam realizował się w sporcie, zresztą podobnie jak jego dwaj bracia.

ZOBACZ: Eurowizja 2021. Gdzie i o której oglądać? Transmisja online

Rafał Brzozowski pracował w siłowni. Eurowizja 2021

Brzozowski posiada uprawnienia trenera boksu, instruktora narciarstwa oraz podnoszenia ciężarów. Jeszcze w trkacie studiów pracował na siłowni jako trener personalny. Szczególnie sprawdzał się w zapas. W 2006 zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach. Niestety kontuzja kręgosłupa przerwała jego sportową karierę, a Rafał skupił się na muzyce i robieniu kariery w show-biznesie.

- Całe życie o pewnych rzeczach marzyłem, ale nigdy nie sądziłem, że dojdę do takiego punktu, w którym jestem teraz. Na chłopaka z małego miasta, to osiągnąłem bardzo dużo - przyznaje Rafał Brzozowski w programie "Uwaga TVN".

W 2002 pojawił się muzycznym show “Szansa na sukces”, w którym zdobył wyróżnienie. Rok później trafił do zespołu Emigranci. Jednak większej publiczności zaprezentował się w 2011 roku, gdy wziął udział w programie TVP2 "The Voive of Poland", w którym odpadł tuż przed finałem.

To jednak było dla niego świetną trampoliną do zajęcia się muzyką na większą skalę i wydał swoje dwa single: „Nie mam nic” oraz „Na dobre masz zawsze mnie”, który został z sukcesem wykorzystany jako motyw muzyczny serialu “Na dobre i na złe”.

Nic dziwnego, że w 2012 wydał swój debiutancki album "Tak blisko", a singiel go promujący stał się prawdziwym hitem. Kobiety oszalały na jego punkcie. On jednak przez wiele lat zwiazany był z Anną Tarnowską, z którą rozstał się w tym roku.

Eurowizja 2021. Edyta Górniak kontra Rafał Brzozowski

Nękany przez fankę polski reprezentant podczas Eurowizji 2021

Niestety popularność Rafała dała mu we znaki.

- Zdarzyły się sytuacje, które wymsknęły się spod kontroli. Mówię o próbach stalkingu. Pewna z osób stworzyła sobie urojoną historię. Przez ponad 1,5 roku twierdziła, że jestem z nią w związku, mam obsesję na jej punkcie - opowiada Rafał Brzozowski.

To historia sprzed kilku lat i mamy nadzieję, że sprawa zsotała już wyjaśniona przez policję.To jednak nie przeszkodziło mu w nagrywaniu kolejnych płyt i sukcesów. Ale Brzozowski postanowił też spróbować swoich sił przed kamerą. Pojawiał się jako konfenansjer, a przez dwa lata był prowadzącym "Koło fortuny" w TVP2, a poźniej "Jaka to melodia". A już za kilka dni będziemy mogli oglądać go na Eurowizji 2021 z piosenką "The Ride".

Eurowizja 2021 w pigułce:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze