Koronawirus. Liczba zakażonych na Sądecczyźnie rośnie w zastraszającym tempie

Koronawirus. Liczba zakażonych na Sądecczyźnie rośnie w zastraszającym tempie
Autor: Elliot Alderson/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Ognisko epidemii koronawirusa na Sądecczyźnie nie wygasa. Dzisiaj (13 lipca) dowiedzieliśmy się o kolejnych 25 osobach mieszkających w Nowym Sączu, lub powiecie nowosądeckim, u których wykryto SARS-CoV-2. Łącznie na terenie tych dwóch samorządów liczba zainfekowanych jest już bardzo zbliżona do tej, notowanej w Krakowie. W ciągu kilku najbliższych dni może ją przewyższyć.

W poniedziałek, 13 lipca dowiedzieliśmy się o 38 nowych osobach z Małopolski, które są zainfekowane koronawirusem. Wśród nich aż 25 pochodzi z Sądecczyzny (4 z Nowego Sącza, a 21 z powiatu nowosądeckiego). Łączna liczba potwierdzonych przypadków w tych dwóch jednostkach samorządu terytorialnego (313) jest już bardzo zbliżona do tej, notowanej w Krakowie (362).

Zakażenia zanotowano również na terenach słabo dotychczas dotkniętych SARS-CoV-2, czyli w Tarnowie i powiecie gorlickim.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 23 kobiety i 15 mężczyzn, w wieku od 2 do 84 lat, z powiatu nowosądeckiego (21 osób), powiatu tatrzańskiego i Nowego Sącz (po 4 osoby), nowotarskiego (3 osoby), Krakowa i powiatu miechowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatu gorlickiego (po 1 osobie). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2086 osób - czytamy w najnowszych (13 lipca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Trąba powietrzna nad Krakowem

PRZECZYTAJ TAKŻE: