Koronawirus. Na COVID-19 zmarła mieszkanka Nowego Sącza! Kolejne ogniska zakażeń

2020-07-25 12:35
Koronawirus. Na COVID-19 zmarła mieszkanka Nowego Sącza! Kolejne ogniska zakażeń
Autor: ID 1662222/cc0/pixabay Koronawirus. Na COVID-19 zmarła mieszkanka Nowego Sącza! Kolejne ogniska zakażeń

Zakażona koronawirusem mieszkanka Nowego Sącza zmarła wskutek COVID-19. 78-letnia kobieta była leczona w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim i cierpiała na choroby współistniejące. Miniona doba znowu stała pod znakiem gigantycznego przyrostu liczby nowych zakażeń, tylko na Sądecczyźnie zanotowano ich 65. W Małopolsce istnieją już cztery ogniska koronawirusa.

78-letnia kobieta z Nowego Sącza jest pięćdziesiątą ofiarą COVID-19 w Małopolsce. Niestety epidemia na terenie województwa w dalszym ciągu się rozprzestrzenia. Według informacji Ministerstwa Zdrowia w Małopolsce istnieją cztery ogniska SARS-CoV-2, które dotyczą: zakładów produkcyjnych, zakładu mięsnego, domu opieki oraz podmiotu handlowego. Minionej doby infekcję potwierdzono u aż 142 nowych osób, w tym 65 z Sądecczyzny (14 z Nowego Sącza oraz 51 z powiatu nowosądeckiego). W Tarnowie wykryto dwudziesty przypadek koronawirusa.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 142 osób. To 88 kobiet i 54 mężczyzn, w wieku od 3 miesięcy do 96 lat, z powiatu nowosądeckiego (51 osób), bocheńskiego (25 osób), Krakowa (18 osób), Nowego Sącza (14 osób), powiatu oświęcimskiego (13 osób), nowotarskiego i tarnowskiego (po 4 osoby), wadowickiego (3 osoby), dąbrowskiego i limanowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: brzeskiego, gorlickiego, miechowskiego, myślenickiego i proszowickiego (po 1 osobie). Aktualnie 7 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2962 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 78-letniej kobiety, mieszkanki Nowego Sącza, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarła miała choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 50 - czytamy w najnowszym (25 lipca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego

PRZECZYTAJ TAKŻE: