Eurowizja 2021. Oto kraje, które mają pewne miejsce w finale! Który z nich ma największą szansę na zwycięstwo? [GALERIA]

2021-05-15 10:00 Dominika Kowalewska
Niemcy
Autor: EBU/Thomas Hanses Niemcy

Eurowizja 2021 zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy reprezentanci mają za sobą już dwie próby na scenie Ahoy Areny. Podczas dwóch półfinałów dowiemy się, które państwa przejdą do wielkiego finału Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski, polski reprezentant na Eurowizji 2021, również zawalczy o miejsce w finale Eurowizji 2021. Okazuje się, że niektóre kraje mają zapewnione miejsce w finale od dawna. Czym jest "Wielka Piątka"? Które państwo ma największą szansę na wygraną w Eurowizji 2021? Jak wypada gospodarz Eurowizji 2021?

Eurowizja 2021 powoli przestaje mieć tyle tajemnic! Dziennikarze już wiedzą, jak będą wyglądać występy - mieli możliwość obserwowania reprezentantów podczas dwóch prób na scenie rotterdamskiej Ahoy Areny. Również Rafał Brzozowski (39 l.) wykonał swój utwór "The Ride". Celem prób jest sprawdzenie, czy zaplanowane na sali treningowej bądź innej scenie występy wyglądają wystarczająco dobrze. To moment na wielkie zmiany i małe poprawki - wszystko po to, by jak najlepiej zaprezentować się podczas półfinałów Eurowizji 2021. Przypomnijmy, że reprezentant Polski, Rafał Brzozowski, wystąpi na drugim półfinale, który zaplanowany został na 20 maja. Sprawdź rozkład jazdy na finałowy tydzień Eurowizji 2021. Jednak nie wszyscy muszą zaciskać zęby i niwelować stres przed półfinałem. Kilka państw od dawna ma zagwarantowane miejsce w wielkim finale!

ZOBACZ TO: Eurowizja 2021: Przed Rafałem Brzozowskim druga próba na scenie w Rotterdamie. Wykona utwór "The Ride" i porozmawia z dziennikarzami

Eurowizja. Czym jest "Wielka Piątka"?

Występy tych państw najdłużej pozostawały tajemnicą! Pierwsze próby "Wielkiej Piątki" odbyły się dopiero 13 maja. Czym tak właściwie jest "Wielka Piątka"? To państwa, które rok rocznie mają zagwarantowane miejsce od razu w finale Eurowizji. Są to: Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania oraz Włochy. Czemu akurat te państwa? Wbrew nasuwającemu się na myśl założeniu, nie są to kraje, które założyły konkurs. Wyjaśnienie okazuje się zupełnie inne! "Wielka Piątka" to zbiór państw, z których telewizje publiczne wpłacają najwyższe składki do Europejskiej Unii Nadawców (w skrócie EBU, czyli europejskiej organizacji, która zrzesza publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych, organizator Konkursu Piosenki Eurowizji). Jak mówi znane powiedzenie: "jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze". Oprócz "Wielkiej Piątki" bezpośrednio do finału przechodzi aktualny gospodarz konkursu - w tym roku jest nim Holandia.

Eurowizja 2021. Który z krajów ma największe szanse na wygraną?

Czy taki rozkład sił jest sprawiedliwy, czy nie, nie ma znaczenia. Faktem jest, że występy tych sześciu krajów najdłużej pozostawały tajemnicą. Jednak, 13 maja, dziennikarze mieli możliwość obejrzenia pierwszych prób. Według ekspertów, dwa państwa mają szansę na zgarnięcie pierwszego miejsca na Eurowizji 2021.

Eurowizja 2021. Holandia. Tegoroczny gospodarz konkursu

Występ tegorocznych gospodarzy Eurowizji 2021 będzie bardzo kolorowy! Holandię reprezentuje Jeangu Macrooy - artysta posiadający afrykańskie korzenie. Piosenka "Birth Of The New Age" mocno nawiązuje do pochodzenia wokalisty. W refrenie zawarto wersy w języku sranan tongo.

Eurowizja 2021. "Wielka Piątka" w finale - Francja

Zdaniem ekspertów, Francja jest jednym z dwóch krajów "wielkiej piątki", który ma szansę na wygranie Eurowizji 2021. Występ francuskiej reprezentantki charakteryzuje prostota - wokalistka Barbara Pravi stoi na scenie. Jej postać oświetla pojedynczy reflektor, a towarzyszyć jej będą jedynie komputerowe obrazy oraz aranżacje świetlne. Wokalistka wykona francuską balladę "Voila".

SPRAWDŹ TO: Rafał Brzozowski spędził majówkę w towarzystwie słynnej piosenkarki: Wyciszył się u boku Edyty

Eurowizja 2021. "Wielka Piątka" w finale - Włochy

Kolejnym pretendentem do wygranej na Eurowizji 2021 są Włochy. Zespół Måneskin wykona utwór "Zitti E Buoni". Rockowa piosenka rozpaliła rotterdamską scenę do czerwoności! Podczas występu nie zabraknie czerni, mrocznego makijażu oraz wokalisty... bez koszulki! A do tego - pirotechnika! Czego chcieć więcej?

Eurowizja 2021. "Wielka Piątka" w finale - Niemcy

Różowa koszula, ukulele i tańczący palec! Tak w tym roku w finale Eurowizji 2021 zaprezentują się Niemcy. Wokalista Jendrik, który zaśpiewa utwór "I Don't Feel Hate", postawił na poczucie humoru i świetną zabawę. Ta piosenka ma szansę zawładnąć sercami widzów!

Eurowizja 2021. "Wielka Piątka" w finale - Wielka Brytania

Na tegorocznej Eurowizji Wielka Brytania zaprezentuje utwór "Embers". Wokalista, James Newman jest bratem znanego artysty Johna Newmana ("Love me again", "Come and get it"). Taneczny kawałek ma szansę skraść serca widzów! Na scenie, poza wokalistą, pojawią się tancerze oraz... dwie trąby! Czy Wielka Brytania ma szansę zakończyć konkurs z lepszym wynikiem niż ostatnie miejsce?

Eurowizja 2021. "Wielka Piątka" w finale - Hiszpania

Przez ostatnie lata Hiszpania przyzwyczaiła widzów do wielkich ballad, które w języki hiszpańskim brzmią jak pełne wdzięku wyznanie ogromnej miłości. Czy coś się zmieniło? Nie bardzo! Wokalista Blas Cantó będzie próbował rozkochać w sobie zarówno widzów, jak i jury! Tytuł ballady "Voy A Quedarme" w wolnym tłumaczeniu oznacza "Zostanę". A występ? Gwiazdy, wielki księżyc i wzruszający wokal. Zostaniecie?

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii! Zobacz, jak prezentują się reprezentanci "Wielkiej Piątki"!

Zobacz więcej o Eurowizja 2021

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze