Koronawirus. GIGANTYCZNY wzrost zachorowań na Sądecczyźnie! 36 nowych przypadków

Koronawirus. GIGANTYCZNY wzrost zachorowań. Nadchodzi druga fala epidemii?
Autor: Engin Akyurt/cc0/pixabay

Na Sądecczyźnie znowu zanotowano gigantyczny wzrost przypadków koronawirusa. W sobotę, 11 lipca potwierdzono ich aż 36, z czego 13 dotyczy mieszkańców Nowego Sącza, a 23 powiatu nowosądeckiego. Zakażone są również nowe osoby z powiatów: gorlickiego oraz limanowskiego. W Małopolsce liczba przypadków SARS-CoV-2 przekroczyła dwa tysiące.

Na Sądecczyźnie trwa fatalna sytuacja związana z epidemią koronawirusa. Dzisiaj (11 lipca) Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o 36 nowych przypadkach SARS-CoV-2 w tym regionie. 13 z nich dotyczy mieszkańców Nowego Sącza, a 23 powiatu nowosądeckiego. Od początku epidemii w powiecie wykryto już ponad 200 przypadków, poza Krakowem to najgorszy wynik w całej Małopolsce. Dowiedzieliśmy się również o nowych zakażeniach w powiatach: gorlickim (2) oraz limanowskim (1).

PRZECZYTAJ TAKŻE: Trzecie wesele na Sądecczyźnie ogniskiem koronawirusa! Starosta przestrzega mieszkańców

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 26 kobiet i 27 mężczyzn, w wieku od 11 miesięcy 78 lat, z powiatu nowosądeckiego (23 osoby), Nowego Sącza (13 osób), Krakowa i powiatu krakowskiego (po 3 osoby), powiatów: tatrzańskiego, oświęcimskiego, wadowickiego i gorlickiego (po 2 osoby) oraz nowotarskiego, chrzanowskiego, limanowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 9 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2019 osób - czytamy w najnowszym (11 lipca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczący epidemii.

W lesie pod Gostyninem spotkał... kangura! Skąd się tam wziął?!

PRZECZYTAJ TAKŻE: