Trwają prace przy ul. Kraszewskiego w Toruniu. Kiedy się zakończą? Drogowcy przedstawiają konkrety

2021-04-20 15:23 Konrad Marzec
Trwają prace przy ul. Kraszewskiego w Toruniu. Kiedy się zakończą? Drogowcy przedstawiają konkrety
Autor: MZK w Toruniu Trwają prace przy ul. Kraszewskiego w Toruniu. Kiedy się zakończą? Drogowcy przedstawiają konkrety

Toruń: prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Kraszewskiego idą pełną parą. Planuje się, że w maju nowe tory będą gotowe. - Roboty obejmują remont samego torowiska na odcinku od pl. Niepodległości do pl. Hoffmanna, budowę jego odwodnienia, modernizację sieci trakcyjnej i oświetlenia ulicy - informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

Trwają prace przy ul. Kraszewskiego w Toruniu. Kiedy się zakończą? Drogowcy przedstawiają konkrety

Zaglądamy na plac budowy w rejonie ul. Kraszewskiego w Toruniu. To jedna z najważniejszych inwestycji, jakie obecnie są realizowane w naszym mieście. - Obecnie pogoda nam sprzyja. Położyliśmy już płytę podtorową na całym odcinku, gotowe jest już także odwodnienie i działa nowe oświetlenie - wylicza Maciej Gozdowski, kierownik robót drogowo-torowych z firmy Balzola. - Teraz koncentrujemy się na układaniu szyn, od strony pl. Hoffmanna układamy obrzeża i humus pod zielone torowisko. Ponadto na skrzyżowaniu z ul. Matejki układamy płyty betonowe - dodaje.

Czytaj też: Toruń: właściciel zagłodzonego na śmierć Bobika aresztowany. Policja mówi o OKRUTNYM znęcaniu się

- Prace prowadzone na ul. Kraszewskiego to część większego zadania, które obejmuje modernizację torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną na trasie linii nr 2 na odcinku od placu Niepodległości do ul. Reja z budową odwodnienia torowiska o łącznej długości 2 754,35 metra toru pojedynczego. Roboty podzielono na dwa etapy: pierwszy – realizowany obecnie – odcinek ul. Kraszewskiego od pl. Niepodległości do pl. Hoffmanna, a drugi - skrzyżowanie ul. Reja i Broniewskiego wraz z torami w ul. Broniewskiego od ul. Reja do ul. Sienkiewicza. Wykonawcą jest Balzola Polska Sp. z o.o. Koszt to ok. 33,9 mln zł - przekazuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

Zakończenie prac na pierwszym etapie planowane jest w maju 2021 roku. Musimy się zatem uzbroić w cierpliwość.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Wszystko co dotyczy MZK w Toruniu:

Policyjni wodniacy z Torunia rozpoczęli sezon! Pokazali imponujący sprzęt
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE