Dramatyczne sceny w centrum Włocławka. 38-latek zaatakował niewinną seniorkę

2021-06-11 11:11 Konrad Marzec
Dramatyczne sceny w centrum Włocławka. 38-latek zaatakował niewinną seniorkę
Autor: KMP we Włocławku 38-latek z Włocławka zaatakował niewinną seniorkę. Dopadła go policja

W centrum Włocławka zerwał łańcuszek starszej kobiecie, odepchnął ją powodując upadek i obrażenia, a następnie uciekł. Mowa o 38-latku, ujętym przez miejscowych policjantów. - Niespełna dwa dni po nieprzyjemnym zdarzeniu sprawca był już w rękach mundurowych, a teraz oczekuje na rozprawę w areszcie tymczasowym - przekazuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z KMP we Włocławku.

Dramatyczne sceny w centrum Włocławka. 38-latek zaatakował niewinną seniorkę

Do opisywanego przez biuro prasowe KMP we Włocławku zdarzenia doszło w minioną niedzielę (06.06.2021) około godz. 11 w centrum miasta. Wówczas przechodząca tamtędy 85-latka została napadnięta przez nieznanego mężczyznę, który zerwał z szyi kobiety łańcuszek i zbiegł. - Sprawca, zanim uciekł, odepchnął jeszcze seniorkę, w wyniku czego upadła na chodnik i doznała obrażeń dłoni. O zdarzeniu służby zostały zaalarmowane przez świadka, który zauważył leżącą kobietę i udzielił jej pomocy. Po dotarciu na miejsce policjanci ustalili rysopis sprawcy i natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania - przekazuje w komunikacie nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy KMP we Włocławku.

Czytaj też: Młody chłopak zostawił list pożegnalny i uciekł z domu! Dramatyczna akcja służb koło Włocławka

- W nocy z poniedziałku na wtorek  patrol policyjnych wywiadowców zauważył w centrum miasta mężczyznę podobnego do sprawcy kradzieży rozbójniczej na seniorce. 38-latek został wylegitymowany i zatrzymany, a zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił następnie na przedstawienie mu zarzutu - informuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z KMP we Włocławku.

Śledczy ustalili, że mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne czyny, dlatego teraz usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa w warunkach tak zwanej recydywy. - Oznacza to, że czeka go surowsza kara, nawet do 15 lat pozbawienia wolności. W minioną środę (09.06.21) policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury i do sądu, który zastosował wobec sprawcy areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy - podsumowuje policjantka z Włocławka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Włocławek i okolice na sygnale:

Przebrał się za postać z serialu "Dom z papieru" i terroryzował mieszkańców Włocławka
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE