Apator - GKM: Anioły rozgromiły grudziądzan! Fruwający Robert Lambert [RELACJA, ZDJĘCIA]

2021-04-30 19:54 Konrad Marzec
eWinner Apator Toruń - ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 55:35, zdjęcia z meczu
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose eWinner Apator Toruń - ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 55:35, zdjęcia z meczu

W ramach 4. kolejki PGE Ekstraligi, eWinner Apator Toruń podejmował ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Eksperci byli zgodni - tegoroczne derby miały ogromne znaczenie w kwestii walki o pozostanie w elicie. Apator - GKM, relacja i zdjęcia z meczu. Podsumowanie starcia drużyn Tomasza Bajerskiego i Janusza Ślączki znajdziecie na se.pl/torun poniżej.

Apator - GKM: derby o wielką stawkę!

Nikogo nie trzeba było specjalnie przekonywać, że pojedynek eWinner Apatora Toruń z ZOOleszcz DPV Logistick GKM Grudziądz ma ogromny ciężar gatunkowy. Anioły liczyły na drugą wygraną na własnym terenie. Po triumfie z Marwis.pl Falubazem Zielona Góra i niezłych występach na wyjazdach, w drużynie gospodarzy panował delikatny optymizm. Z kolei Gołębie przyjeżdżały na Motoarenę z konkretnym zamiarem sprawienia niespodzianki. Janusz Ślączka liczył przede wszystkim na dobrą formę Nickiego Pedersena i lubiącego toruński owal Przemysława Pawlickiego.

Relacja z meczu Apator - GKM pod galerią ze zdjęciami.

Apator - GKM, relacja z meczu PGE Ekstraligi

Od samego początku nie było wątpliwości. Lepszą drużyną byli gospodarze, a na ogromne brawa zasługiwał Adrian Miedziński. Wychowanek Apatora zaliczył w dwóch pierwszych seriach wygraną i dwójkę z bonusem. W rolę zdecydowanego lidera wcielił się z kolei Robert Lambert, który do wyścigów nominowanych miał już 11 punktów na koncie. Piekielnie szybki Brytyjczyk był klasą samą dla siebie. Tego samego nie można powiedzieć o polskich seniorach GKM-u. Beznadziejnie jechał Krzysztof Kasprzak, Norbert Krakowiak nie pomagał, a Przemysław Pawlicki nie zanotował indywidualnego zwycięstwa. Pozytywy? Z pewnością Denis Zieliński, który straszył nawet liderów Apatora.

Rysą na występie Miedzińskiego była sytuacja z biegu nr 10. Jadący na prowadzeniu zawodnik nie potrafił opanować motocykla i wylądował na torze. Internet był bezlitosny. Warto docenić, że "Miedziak" podniósł się i dojechał do mety. Problemy Polaka nie wytrąciły z rytmu Aniołów. W biegu nr 12 Miedziński i Lewandowski pokonali 4:2 Zielińskiego oraz Bartkowiaka, co jeszcze przed wyścigami nominowanymi zapewniło triumf torunianom. Chwilę później dość nieoczekiwanie bracia Holderowie przegrali 2:4 z Pedersenem i niemrawym wcześniej Kennethem Bjerre. Na tablicy wyników było 47:31 na korzyść drużyny Bajerskiego.

Wyścigi nominowane? Znów błysnął Lambert, który przypieczętował kapitalny występ. 14 punktów mówi samo za siebie. Ostatnia gonitwa to fenomenalna pogoń Miedzińskiego za Przemysławem Pawlickim i wyszarpany bezcenny punkt. Przy triumfie Chrisa Holdera dało to końcowy rezultat gospodarzom. Beniaminek wygrał 55:35! W Toruniu mają się z czego cieszyć. Za wyjątkiem końcówki Jacka Holdera, wszyscy zawodnicy zrobili co do nich należało. Minorowe nastroje zapanowały w obozie GKM-u. Poza Nickim Pedersenem i Denisem Zielińskim w zasadzie nikt nie podjął walki. Bez formy są Bjerre i Kasprzak, mocy nie ma także starszy z braci Pawlickich. 

Apator - GKM, wyniki

eWinner Apator Toruń - 55

9. Paweł Przedpełski - 6 (0,3,3,0)

10. Jack Holder - 7+1 (3,1,2*,0,1)

11. Adrian Miedziński - 9+1 (3,2*,0,3,1)

12. Kamil Marciniec - 0 (-,-,-,-,-)

13. Chris Holder - 12 (1,3,3,2,3)

14. Karol Żupiński - 3+1 (2*,1,0)

15. Krzysztof Lewandowski - 4 (3,0,1)

16. Robert Lambert - 14 (3,3,2,3,3)

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - 35 

  1. Przemysław Pawlicki - 6+1 (2,1,2,w,1*,0)
  2. Krzysztof Kasprzak - 2+1 (0,1*,1,-,-)
  3. Kenneth Bjerre - 6+1 (1*,0,2,1,2)
  4. Norbert Krakowiak - 1+1 (0,-,1*,-)
  5. Nicki Pedersen - 14 (2,2,3,2,3,2)
  6. Denis Zieliński - 6 (1,2,0,1,2,0)
  7. Mateusz Bartkowiak - 0 (0,-,0)
  8. Roman Lachbaum - NS

Sędzia; Paweł Słupski

Bez publiczności

Tak piszemy o Apatorze Toruń:

SP23 w Toruniu otwiera klasę sportową
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE