Efektowne ćwiczenia strażaków z Torunia! Te zdjęcia robią wrażenie

2021-04-23 11:47 Konrad Marzec

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu pochwalili się ćwiczeniami z trenażerem pożarowym, które odbyły się w tym tygodniu na terenie JRG nr 1 w Toruniu. Jak widać na przekazanych zdjęciach, wyglądało to bardzo efektownie. Strażacy chcieli pokazać m.in. jakie zagrożenia wiążą się z niewłaściwym działaniem w kryzysowych przypadkach.

Efektowne ćwiczenia strażaków z Torunia! Te zdjęcia robią wrażenie

Na stronie Komendy Miejskiej PSP w Toruniu pojawił się komunikat o ćwiczeniach, które miały miejsce na terenie JRG nr 1 w Toruniu. Trenażer pożarowy miał uświadomić strażakom jakie zagrożenia wynikają z niewłaściwego działania i pokazać skuteczne metody. Doprowadzono m.in. do samozapłonu oleju spożywczego na patelni oraz próbowano ugasić olej spożywczy wodą. Zobaczcie zdjęcia, które zamieściliśmy w poniższej galerii! Z pewnością jest na co popatrzeć!

Czytaj też: Pożar w Toruniu. 10 zastępów straży w akcji!

Jak wyglądały ćwiczenia we szczegółach? 

Stanowisko 1

Pokaz z użyciem trenażera pożarowego GF 42, Pokaz polegał na doprowadzeniu oleju spożywczego do samozapłonu a następnie próbie jego ugaszenia wodą. Pokaz miał na celu uświadomienie jakie ryzyko wiąże się z niewłaściwym gaszeniem tego typu pożaru.

Stanowisko 2

Doprowadzenie do samozapłonu oleju spożywczego na patelni, a następnie wskazanie właściwych metod gaszenia, tj. poprzez przykrycie przykrywką czy użycie gaśnicy pianowej, a także wykazanie różnicy w skuteczności gaszenia pożaru grupy F (oleje i tłuszcze w urządzeniach kuchennych) gaśnicą pianową (przeznaczoną do gaszenia pożarów grupy F) i proszkową (nie przeznaczoną do gaszenia pożarów grupy F).

Stanowisko 3

Pokaz wybuchu aerozolu

Stanowisko 4

Pokaz sposobów gaszenia cieczy ropopochodnej w zbiorniku:

    • gaszenie kocem gaśniczym,
    • gaszenie gaśnicą śniegową,
    • gaszenie gaśnicą proszkową,
    • gaszenie gaśnicą pianową.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Wszystko co w Toruniu:

Próbowali się włamać do samochodu. Szuka ich policja z Torunia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE