Toruń i okolice: Pijany jak smok kierował małym Cinquecento. Ratował się desperacką ucieczką

2020-06-26 20:38 KM
Policjant przeprowadza badanie alkomatem
Autor: materiały policji Toruń i okolice. Pijany jak smok kierował małym Cinquecento. To nie wszystko

Toruń i okolice: Dzięki informacji od świadka i błyskawicznej reakcji policjantów, udało się zatrzymać mężczyznę, który kierował samochodem mając 3 promile alkoholu w organizmie. 50-latek miał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Do zdarzenia doszło w czwartek (25 czerwca) wieczorem w Józefowie (gmina Lubicz). - Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia - przekazuje mł. asp. Wojciech Chrostowski

Toruń i okolice: Pijany jak smok z desperacką ucieczką. W miniony czwartek (25 czerwca) około godz. 18:00 do dyżurnego komisariatu w Dobrzejewicach koło Torunia wpłynęła informacja od jednego z mieszkańców Józefowa (gmina Lubicz) o tym, że nieznajomy mu mężczyzna wjechał na jego posesję autem i zakopał się. Zgłaszający podejrzewał, że kierowca cinquecento może być pijany. Dyżurny natychmiast wysłał pod wskazany adres policjantów. Kiedy kierowca zorientował się, że mundurowi są już w drodze - postanowił uciec i pozostawić auto.

Czytaj też: Diler wpadł z amfetaminą. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

- Kiedy policjanci przyjechali na miejsce mężczyzny już tam nie było. Funkcjonariusze ustalili jego rysopis i ruszyli na poszukiwania. Kilkaset metrów dalej napotkali osobę opisaną w zgłoszeniu. Szybko wyszło na jaw co było powodem jego ucieczki. Funkcjonariusze od razu wyczuli od 50-latka, który kierował cinquecento woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie - przekazuje mł. asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

To jednak nie wszystko. Na mężczyźnie ciążył zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez toruński sąd. - Teraz grozi mu do 5 lat więzienia - podsumowuje policjant z Torunia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Toruń na sygnale - tak Policja walczy z przestępczością

Policjanci patrolowali rondo Toruńskie w Bydgoszczy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.