W kamienicy w Toruniu wybuchł POŻAR! EWAKUACJA mieszkańców, policja zatrzymała PODPALACZA

2021-04-12 14:05 Konrad Marzec
W kamienicy w Toruniu wybuchł POŻAR! Policja zatrzymała PODPALACZA
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons W kamienicy w Toruniu wybuchł POŻAR! Policja zatrzymała PODPALACZA

Pożar w kamienicy w Toruniu! Policjanci z komisariatu na Podgórzu aresztowali 36-latka, który został oskarżony o podpalenie. - Zatrzymany z ust śledczych usłyszał zarzut wywołania zdarzenia ogniowego zagrażającego życiu i zdrowiu oraz mieniu w znacznych rozmiarach - przekazuje nam podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

W toruńskiej kamienicy wybuchł POŻAR! Policja zatrzymała PODPALACZA

Pożar w kamienicy na terenie Torunia. W miniony czwartek (8.04.2021) około godziny 23:40 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację o niebezpiecznym zdarzeniu, do jakiego doszło w jednej z kamienic przy ul. Poznańskiej (osiedle Podgórz). Na miejsce skierowano 4 zastępy straży pożarnej, które ewakuowały 14 osób z 7 mieszkań. Wtedy policjanci, we współpracy ze specjalistą w dziedzinie pożarów, ustalili, że źródło pożaru wybuchło na klatce schodowej. Ogień uszkodził drewniane schody, klatkę schodową oraz drzwi wyjściowe na podwórze. - Biegły określił, że pożar zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób. Pokrzywdzony straty wynikłe w skutek zdarzenia wycenił na co najmniej 200 tysięcy złotych - przekazuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Czytaj też: Rydzyk ruszył z kolejnym projektem w Toruniu! Podatnicy zapłacą za to GRUBE MILIONY?! [ZDJĘCIA]

- Policjanci z Komisariatu Policji na Podgórzu bardzo szybko zgromadzili wiele dowodów w tej sprawie. To pozwoliło im już następnego dnia zatrzymać do tej sprawy 36-latka. Funkcjonariusze mieli utrudnione zadanie, bo ten człowiek nie posiada stałego adresu zamieszkania. Okazało się jednak, że i to nie stanęło im na przeszkodzie. Zatrzymany z ust śledczych usłyszał zarzut wywołania zdarzenia ogniowego zagrażającego życiu i zdrowiu oraz mieniu w znacznych rozmiarach - wyjaśnia podinsp. Wioletta Dąbrowska.

12 kwietnia policjanci z Podgórza doprowadzili tego mężczyznę do toruńskiego sądu. Prokurator złożył wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. - Toruński sąd po zapoznaniu się z materiałem zebranym przez śledczych zdecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu teraz od roku do 10 lat więzienia - podsumowuje policjantka z grodu Kopernika.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń w pigułce - bądź na bieżąco!

Tragiczny pożar w bloku na ul. Promiennej w Tarnowie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE