Żużel. Apator postawił się mistrzowi Polski. Kapitalny Sajfutdinow dał wygraną Unii Leszno [RELACJA, ZDJĘCIA]

2021-04-24 19:56 Konrad Marzec

Fogo Unia Leszno i eWinner Apator Toruń spotkały się w zaległym meczu 3. kolejki PGE Ekstraligi. Mistrzowie Polski byli zdecydowanym faworytem konfrontacji z Aniołami, ale Tomasz Bajerski po raz drugi w sezonie 2021 liczył na niespodziankę. Unia - Apator, relacja i zdjęcia ze stadionu im. Alfreda Smoczyka. Sprawdź wynik meczu PGE Ekstraligi Unia Leszno - Apator Toruń na naszym portalu.

Unia Leszno - Apator Toruń, relacja

Starcie Fogo Unii Leszno z eWinner Apatorem Toruń zostało przełożone z powodu opadów deszczu. Nowym terminem był 24 kwietnia. Nie zmieniło się jednak postrzeganie faworyta. Byli nim rzecz jasna mistrzowie Polski. Trener Tomasz Bajerski miał mały ból głowy, którego juniora posłać do boju. Jeżeli chodzi o polskich seniorów, Adrian Miedziński wygrał rywalizację z Tobiaszem Musielakiem, który ostatecznie został wypożyczony do Wilków Krosno. Z kolei leszczynianie straszyli rywala m.in. postacią Jasona Doyle'a, który swego czasu ścigał się na chwałę klubu z grodu Kopernika. Relacja z tego spotkania pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Żużel. Bez niespodzianki na Olimpijskim, ale Apator postraszył Spartę! [RELACJA, WYNIKI, ZDJĘCIA]

Od początku meczu Anioły dzielnie stawiały opór faworytowi. Bardzo dobrze prezentował się Paweł Przedpełski, który pokazywał klasę nawet w starciu z liderami Byków. Po sześciu biegach w Lesznie przecierano oczy ze zdumienia, gdyż para Przedpełski - Chris Holder ograła podwójnie Jasona Doyle'a i Jaimona Lidseya. Apator prowadził 16:14.

Z czasem faworyt zaczął odjeżdżać. Para Emil Sajfutdinow - Janusz Kołodziej pokazywała ogromną moc. Swoje robili też Piotr Pawlicki i Jaimon Lidsey. Piękny speedway oglądaliśmy w biegu nr 10, gdzie jechało trzech Australijczyków. Jack Holder zdołał pokonać Doyle'a, ale mistrz Polski zwiększył przewagę. Na tablicy wyników było 34:26.

W serii przed wyścigami nominowanymi eWinner Apator zmniejszył stratę do sześciu "oczek". Wszystko za sprawą kapitalnego Jacka Holdera, który pokonał jako pierwszy tego dnia Janusza Kołodzieja. Anioły pozostawały w grze, ale Unia była bliska wygranej.

W biegu nr 14 obudził się Robert Lambert, który na dystansie pokonał Jaimona Lidseya. Przy trzecim miejscu Chrisa Holdera, sprawa wygranej rozstrzygnęła się dopiero w ostatniej gonitwie. Jack Holder wygrał, ale Sajfutdinow i Kołodziej pokonali Pawła Przedpełskiego i dała zwycięstwo gospodarzom. 

To był świetny mecz na Smoczyku. Apator zostawił po sobie dobre wrażenie, ale punktów za to nie przyznają. 

Unia Leszno - Apator Toruń, wyniki

Fogo Unia Leszno - 47

9. Emil Sajfutdinow - 14 (3,3,3,3,2)

10. Janusz Kołodziej - 10+3 (3,2*,2*,2,1*)

11. Jaimon Lidsey - 8 (1,0,3,2,2)

12. Jason Doyle - 3 (1,1,1,0)

13. Piotr Pawlicki - 8 (3,2,3,d,0)

14. Krzysztof Sadurski - 2 (1,1,0)

15. Kacper Pludra - 2+1 (w,1,1*)

16. Hubert Ścibak - NS

eWinner Apator Toruń - 43

  1. Robert Lambert - 8+1 (0,3,1,1*,3)
  2. Adrian Miedziński - 0 (0,w,0,-)
  3. Paweł Przedpełski - 8 (2,3,2,1,0)
  4. Chris Holder - 8+2 (2,2*,1*,2,1)
  5. Jack Holder - 14 (2,1,2,3,3,3)
  6. Krzysztof Lewandowski - 2+1 (2*,0,0)
  7. Karol Żupiński - 3 (3,0,-)
  8. Kamil Marciniec - NS

Sędzia: Paweł Słupski

Bez publiczności

Wszystko o Apatorze Toruń:

Motoambulans w toruńskim pogotowiu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE