Dziurawy odcinek dla pieszych i rowerzystów na moście Piłsudskiego w Toruniu?! Jest oświadczenie MZD

2021-05-24 9:30
Dziurawy odcinek dla pieszych i rowerzystów na moście Piłsudskiego w Toruniu?! Jest oświadczenie MZD
Autor: MZD w Toruniu Dziurawy odcinek dla pieszych i rowerzystów na moście Piłsudskiego w Toruniu?! Jest oświadczenie MZD

Od 7 maja piesi i rowerzyści mogą korzystać z ciągu pieszo-rowerowego na remontowanym moście im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu. Mieszkańcy - mówiąc delikatnie - nie są zadowoleni z jego stanu. Miejski Zarząd Dróg tłumaczy w oświadczeniu, że prace cały czas trwają i na finalny efekt trzeba będzie poczekać.

Dziurawy odcinek dla pieszych i rowerzystów na moście Piłsudskiego w Toruniu?! Jest oświadczenie MZD

Remont mostu im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu to jedna z najważniejszych inwestycji, jakie obecnie są realizowane na terenie grodu Kopernika. Nic więc dziwnego, że prace wzbudzają sporo emocji. Tym razem mieszkańcy wzięli "pod lupę" ciąg pieszo-rowerowy, który ich zdaniem pozostawia wiele do życzenia. - Rower strasznie się telepie, podskakuje przez dziury, nie da się tam jechać - sygnalizuje w mailu do naszej redakcji pan Patryk. Co na to drogowcy? Oświadczenie przekazała Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Czytaj też: Groźny wypadek w Toruniu. Kobieta potrąciła rowerzystkę. Cyklistka w szpitalu!

- Prace w tym miejscu jeszcze się nie zakończyły. Cały czas jest to plac budowy. Udostępnienie tego ciągu do ruchu jest elementem tymczasowej organizacji ruchu, której wdrożenie było konieczne, w celu wykonania prac na chodniku po drugiej stronie obiektu. Zatem otwarty dla ruchu ciąg pieszo-rowerowy nie jest jeszcze zakończony. Wykonawca cały czas prowadzi tam swoje prace. Dopiero po ich zakończeniu zostanie dokonany odbiór końcowy - przekazuje Agnieszka Kobus-Pęńsko z MZD w Toruniu.

Rozbudowa mostu im. Józefa Piłsudskiego kosztuje 122 miliony złotych. Wykonawca przystąpił kilka dni temu do wykonywania fundamentu pod windy, które zostały zaprojektowane na podporze 2. MZD sugeruje omijanie remontowanej przeprawy w dniach 25-27 maja, kiedy to odbędą się egzaminy ósmoklasisty. - Dla złagodzenia stresu zachęcamy do jazdy 25 maja w godzinach rannych mostem gen. E. Zawackiej - mówi szef toruńskich drogowców Rafał Wiewiórski. Mniej samochodów na starym moście sprawi, że ósmoklasiści dotrą na czas. - Apel kierujemy głównie do kierowców, którzy pokonują remontowany most między godziną 7.30 a 8.40. W tym czasie przewidujemy wzmożony ruch w związku z egzaminami - dodaje dyrektor MZD.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Wszystko co w Toruniu:

Ekipa "1047 dla Arka" zawitała do Torunia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE