Nalot kryminalnych z Torunia na mieszkanie na Chełmińskim Przedmieściu. 47-latek zatrzymany

2021-06-12 15:31
Nalot kryminalnych z Torunia na mieszkanie na Chełmińskim Przedmieściu. 47-latek zatrzymany
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Nalot kryminalnych z Torunia na mieszkanie na Chełmińskim Przedmieściu. 47-latek zatrzymany

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 47-latka, który w mieszkaniu miał ponad 50 gramów marihuany oraz ponad 5 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna już usłyszał zarzut za złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Może mu teraz grozić do 10 lat więzienia.

Nalot kryminalnych z Torunia na mieszkanie na Chełmińskim Przedmieściu. 47-latek zatrzymany

Biuro prasowe KMP w Toruniu pochwaliło się udaną akcją kryminalnych z grodu Kopernika. W minioną środę (09.06.2021) policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 47-latka podejrzanego o złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz tzw. paserstwo akcyzowe. - Kryminalni już od pewnego czasu mieli podejrzenia, że ten mężczyzna może posiadać zakazane substancje. W dniu zatrzymania funkcjonariusze przeszukali mieszkanie na Chełmińskim Przedmieściu, gdzie przebywał 47-latek. Funkcjonariusze odnaleźli tam ponad 50 gramów marihuany i 5,5 kilograma krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy - wyjaśnia asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego KMP w Toruniu.

Czytaj też: Były radny PiS kontra sprzedawca. Walka na gołe pięści na targowisku w Toruniu. "Zjeżdżaj stąd, bo zabiję!" 

- W tym przypadku należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 6.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku. Mężczyzna już usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości substancji odurzających. Prokurator zdecydował, by do zakończenia postępowania objąć go policyjnym dozorem. Materiały dotyczące posiadania tytoniu bez akcyzy zostaną przesłane do organów skarbowych, które mogą nałożyć za to wykrocznie wysoką grzywnę - informuje nas asp. Wojciech Chrostowski.

Z komunikatu policjanta z Torunia wynika, że 47-latkowi za złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii może grozić do 10 lat więzienia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń na sygnale:

Mundurowi z Torunia oddają hołd policjantowi z Raciborza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE