Były radny PiS kontra sprzedawca. Walka na gołe pięści na targowisku w Toruniu. Zjeżdżaj stąd, bo zabiję!

i

Autor: Facebook / Super Express Były radny PiS kontra sprzedawca. Walka na gołe pięści na targowisku w Toruniu. "Zjeżdżaj stąd, bo zabiję!" / Zdjęcie poglądowe

Były radny PiS kontra sprzedawca. Walka na gołe pięści na targowisku w Toruniu. "Zjeżdżaj stąd, bo zabiję!"

2021-06-11 13:47

Dantejskie sceny na targowisku przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu. W czwartek (10.06.2021) przy bramie doszło do walki na pięści między przedstawicielem firmy zarządzającej targowiskiem i jednym ze sprzedawców. Lokalni policjanci ustalili, że konflikt ma trwać od dłuższego czasu. Nagranie, które zostało opublikowane na jednej z grup w mediach społecznościowych wzbudza ogromne emocje.

Były radny PiS kontra sprzedawca. Walka na gołe pięści na targowisku w Toruniu. Poszło o truskawki?!

- Łapcie tu filmik, który pokazuje jak zachowuje się kierownik targowiska na Szosie Chełmińskiej - rozpoczął autor postu na grupie "Ogłoszenia toruńskie". Materiał wzbudził mnóstwo emocji wśród torunian. Mężczyzna, który zamieścił go w sieci oskarża kierownika o kradzież ok. 500 koszy truskawek i twierdzi, że asystowali przy tym strażnicy miejscy. To co "najciekawsze" jest jednak na samym filmie. Dwóch mężczyzn toczy ostrą walkę na pięści w okolicach bramy targowiska. - Zjeżdżaj stąd, bo zabiję! - krzyczy jeden z uczestników bójki, którym zdaniem autorów jest sam kierownik, były radny PiS Karol Maria Wojtasik.

Czytaj też: Legendarny toruński pub okradziony. Zginęła sentymentalna kolekcja! Właściciel prosi o pomoc

O sprawie została poinformowana policja. Rzecznik prasowy KMP w Toruniu Wojciech Chrostowski potwierdził, że konflikt trwa od dłuższego czasu. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

- 10 czerwca w godzinach porannych otrzymaliśmy zgłoszenie o nieporozumieniu na targowisku przy ul. Szosa Chełmińska. Konflikt miał dotyczyć sprzedający i przedstawiciela firmy zarządzającej targowiskiem. Funkcjonariusze ustalili że spór trwa od jakiegoś czasu. Prowadzimy postępowanie, które ma na celu ustalenie, czy doszło do złamania przepisów prawa. Na prośbę jednej ze stron do sprawy włączył się dzielnicowy - mówi nam. asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Nasza redakcja skontaktowała się drogą mailową z kierownikiem targowiska z prośbą o komentarz. Gdy tylko takowy otrzymamy, to wówczas opublikujemy go w tym artykule. 

Torunianie ironicznie o walce na targowisku. "Rozgrzewka przed galą"

- Konkret walka, w sandałach jak gladiatorzy - pisze pan Łukasz. Torunianie zainteresowali się sprawą i w oryginalny sposób komentują całe zajście. - A ta gala The War nie miała być o 19? - pyta z przekąsem pan Sławomir, nawiązując do wydarzenia, które zaplanowano na 11 czerwca.

Jeszcze inni komentujący zwracają uwagę na mężczyznę, który walczy z byłym radnym PiSu. - Ci państwo dostali wypowiedzenie miejsca ze skutkiem natychmiastowym za obrażanie klientów i kupców Targowiska. Tego dnia nie mieli już wstępu - przekonuje pani Monika. Piotr S., o którym mowa już wcześniej miał mieć kłopoty z prawem. Świadkowie twierdzą, że groził Karolowi Marii Wojtasikowi zgwałceniem żony. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Toruń na sygnale:

Akcja toruńskiej policji na Podgórzu. Dwóch mężczyzn w celi