Niepełnosprawny sportowiec Piotr Kąkol z gminy Obrowo dumą regionu. "Jest wzorem dla innych"

2021-06-12 8:58
Sportowiec Piotr Kąkol z gminy Obrowo dumą regionu. Gratulacje posypały się w Starostwie Powiatowym
Autor: Marzena Masłowska/Starostwo Powiatowe w Toruniu Sportowiec Piotr Kąkol z gminy Obrowo dumą regionu. Gratulacje posypały się w Starostwie Powiatowym

Piotr Kąkol z Szembekowa w gminie Obrowo zdobył brązowy medal na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy, które na początku czerwca rozgrywane były w Bydgoszczy. Wcześniej niepełnosprawny sportowiec z powiatu toruńskiego wywalczył dwa srebrne medale na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski. Spektakularnych sukcesów pogratulował mu Wicestarosta Toruński Michał Ramlau - 11 czerwca 2021 roku w Starostwie Powiatowym wręczył mu list gratulacyjny od Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego.

Niepełnosprawny sportowiec Piotr Kąkol z gminy Obrowo dumą regionu. "Jest wzorem dla innych"

Historia Piotra Kąkola może inspirować i być drogowskazem dla wielu młodych ludzi, którzy próbują poradzić sobie z przeciwnościami losu. 39-latek z Szembekowa w 2004 roku uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego stracił lewą nogę. Pogodził się z tym, że jego życie się zmieniło po kilku latach, kiedy bliski przyjaciel namówił go na uprawianie sportu. Padło na lekkoatletykę. Po zaledwie trzech latach treningów znalazł się w czołówce polskich i europejskich paralekkoatletów. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: 

- Krzysztof Głombowicz zaszczepił we mnie miłość do sportu osób niepełnosprawnych. To był moment, który zmienił całe moje życie. Wszystkim, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji chciałbym powiedzieć, że każdy z nas ma lepsze i gorsze chwile. Każdy wypadek, czy choroba to poważny cios od życia i musimy się po tym pozbierać i iść naprzód. Mam nadzieję, że chociaż jedna osoba weźmie ze mnie przykład, wyjdzie z domu, wstanie z łóżka i zacznie uprawiać sport - przekonuje Piotr Kąkol.

W ostatnich tygodniach naszemu sportowcowi udało się osiągnąć dwa spektakularne sukcesy – kolekcję swoich trofeów poszerzył o dwa srebrne medale (w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą) Paralekkoaltetycznych Mistrzostw Polski oraz brązowy medal w pchnięciu kulą wywalczony na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy. Największą satysfakcję przynosi mu jednak to, że może być ambasadorem swojego regionu.

- Gmina Obrowo i Powiat Toruński to jest mój dom i mam nadzieję, że dalej będę miał okazję promować moją małą ojczyznę na arenie międzynarodowej - dodaje Piotr Kąkol. 11 czerwca niepełnosprawny lekkoatleta gościł w Starostwie Powiatowym. Bardzo dobrych występów na mistrzostwach oraz godnej naśladowania życiowej postawy pogratulował mu Wicestarosta Toruński Michał Ramlau.

- Ilekroć spotykamy się w gronie rodziny czy znajomych, to życzymy sobie nawzajem zdrowia, szczęścia i pomyślności, a tak rzadko wspominamy o wytrwałości i sile charakteru – a to przecież szczególnie ważne, kiedy pojawiają się problemy. Za sprawą wypadku znalazł się Pan w sytuacji trudnej, ale nie poddał się Pan! Dzięki temu i tytanicznej pracy na treningach, zdobywa Pan laury i medale na polskich oraz zagranicznych wydarzeniach sportowych. Bardzo dziękujemy za to, że jest Pan wzorem dla innych! Pana przykład pokazuje, że można osiągać sukcesy sportowe pomimo niepełnosprawności - gratulował medaliście Michał Ramlau.

Piotr Kąkol otrzymał od Zarządu Powiatu Toruńskiego list gratulacyjny oraz torbę treningową. List gratulacyjny przekazano także dla trenera lekkoatlety Roberta Hulisza. Piotr Kąkol ma jeszcze szanse na zdobycie kwalifikacji na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Twierdzi, że są one bardzo małe, ale zapewnia, że niezależnie od tego, nadal będzie kontynuował swoją sportową przygodę. - Jutro mam zasłużony dzień wolny, a w przyszłym tygodniu czeka mnie mityng w Poznaniu - zdradza.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Wszystko co w Toruniu:

AQUA Toruń otwarte!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE