Radiowozy policji na sygnałach w Toruniu. O co chodzi? Będzie bardzo głośno

2021-05-07 11:10 Konrad Marzec
Radiowozy policji na sygnałach w Toruniu. O co chodzi? Będzie bardzo głośno!
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Radiowozy policji na sygnałach w Toruniu. O co chodzi? Będzie bardzo głośno!

Radiowozy policji na sygnałach w Toruniu - w piątek (7.05.2021) w naszym mieście zrobi się bardzo głośno. O co chodzi w tej akcji funkcjonariuszy? Ma to związek z uroczystościami pogrzebowymi asp. Michała Kędzierskiego, zastrzelonego przez 40-letniego bandytę. Policjanci w całym kraju będą oddawać hołd swojemu koledze. O szczegóły zapytaliśmy aspiranta Wojciecha Chrostowskiego z KMP w Toruniu.

Spis treści

  1. Nie żyje asp. Michał Kędzierski. Policjanci pożegnają go wyjątkową akcją
  2. Radiowozy policji na sygnałach w Toruniu. Będzie bardzo głośno!

Nie żyje asp. Michał Kędzierski. Policjanci pożegnają go wyjątkową akcją

Policjanci w całym kraju przeżywają żałobę po śmierci asp. Michała Kędzierskiego, zastrzelonego przez bandytę 4 maja w Raciborzu. 40-latek wyciągnął broń i strzelił do 43-letniego funkcjonariusza. Niestety, stróż prawa zginął na miejscu. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na piątek (7.05.2021), a początek o godzinie 12:00. - Nie tylko w Raciborzu, ale Każdy z Nas i w każdej części Polski może pożegnać Michała. W geście solidarności oraz ku czci Policjanta, punktualnie o 12.00 włączmy sygnały świetlne i dźwiękowe, zatrzymajmy się na chwilę i oddajmy honor - apelowali przedstawiciele Śląskiej Policji.

Czytaj także: Moc internetu pomogła policjantom z Torunia. Dopadli poszukiwanego 30-latka

Radiowozy policji na sygnałach w Toruniu. Będzie bardzo głośno!

Hołd zastrzelonemu asp. Michałowi Kędzierskiemu oddadzą także policjanci z Torunia. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z asp. Wojciechem Chrostowskim z zespołu prasowego KMP w Toruniu. Funkcjonariusz potwierdza, że 7 maja, punktualnie o godzinie 12:00 zrobi się w naszym mieście bardzo głośno.

- Użyjemy do tego sygnałów dźwiękowych i świetlnych w radiowozach. 7 maja punktualnie o godzinie 12:00 zatrzymamy się na chwilę i upamiętnimy naszego kolegę - powiedział asp. Chrostowski w rozmowie z naszym portalem.

Policjant z Torunia przekazał nam też, że film z akcji będzie dostępny w mediach społecznościowych. W uroczystościach pogrzebowych w Raciborzu weźmie udział m.in. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, reprezentujący całe środowisko policyjne. Ceremonia zostanie odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Wszystko co w Toruniu:

Przebrał się za policjanta i terroryzował okolice z bronią w ręku
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE