Toruń. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń. Będzie burzowo i znacznie chłodniej

2021-05-13 9:28 Konrad Marzec
Toruń. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń. Będzie znacznie chłodniej
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Toruń. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń. Będzie znacznie chłodniej / Zdjęcie poglądowe

Prognoza pogody dla Torunia przynosi wieści, które nie wszystkim przypadną do gustu. Na początku bieżącego tygodnia przyzwyczailiśmy się do iście letnich temperatur. Meteorolodzy przekazują, że w najbliższych dniach do naszego regionu dotrze konkretne ochłodzenie. Szczegóły na se.pl/torun.

Spis treści

  1. Toruń. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń. Będzie znacznie chłodniej
  2. Prognoza pogody dla Torunia. Chłodniej i z deszczem

Toruń. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń. Będzie znacznie chłodniej

Początki obecnego tygodnia w Toruniu i okolicach to nawet 27-28 stopni! Niektórzy zaczęli żartować, że w Polsce nie ma półśrodków - jest albo bardzo zimno albo bardzo ciepło. Wygląda jednak na to, że najbliższe dni zadadzą kłam tym teoriom. Już w czwartek (13.05.2021) będzie zdecydowanie chłodniej niż jeszcze kilkadziesiąt godzin temu. - W dzień przewaga słonecznej pogody (zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie). Napływać będzie ciepła, ale nieco chłodniejsza niż w ostatnich dniach masa powietrza, która po południu ogrzeje się do około 21-22 stopni - pisze Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Czytaj też: Dziki zmorą mieszkańców Torunia. Prezydent Zaleski i władze reagują [Zdjęcia, wideo]

- Wschodni wiatr powieje z umiarkowaną prędkością, a ciśnienie atmosferyczne będzie spadać. Warunki biometeorologiczne będą obojętne, początkowo korzystne - wyjaśnia meteorolog serwisu pogodawtoruniu.pl.

Prognoza pogody dla Torunia. Chłodniej i z deszczem

Najbliższe dni będą kontynuacją procesu ochłodzenia w Toruniu i okolicach. W piątek (14.05.2021) na termometrach ok. 20 stopni, a w weekend już 16-17. Podobne wartości utrzymają się na początku przyszłego tygodnia. Ochłodzeniu będą towarzyszyć opady deszczu i burze. Ciśnienie będzie na stabilnym poziomie (ok. 1000 hPa), a wiatr powinien powiać z umiarkowaną prędkością. Wszystko wskazuje na to, że parasole będzie trzeba mieć przy sobie przez kilka dni z rzędu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń w pigułce:

Punkt szczepień w toruńskim Centrum Targowym Park
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE