Toruń. Za nami kolejna akcja szczepień w Ratuszu Staromiejskim. Prezydent zadowolony z frekwencji

2021-06-07 13:48
Za nami kolejna akcja szczepień w toruńskim Ratuszu. Prezydent zadowolony z frekwencji
Autor: Aleksandra Iżycka / Urząd Miasta Torunia Za nami kolejna akcja szczepień w toruńskim Ratuszu. Prezydent zadowolony z frekwencji

- 342 osoby w sobotę 5 czerwca i 442 osoby w niedzielę 6 czerwca 2021 r. zaszczepiły się przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego - poinformowali w komunikacie przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia. Zorganizowany na potrzeby długiego weekendu punkt obsługiwany był przez Lecznice Citomed.

Toruń. Za nami kolejna akcja szczepień w Ratuszu Staromiejskim. Prezydent zadowolony z frekwencji

Mobilny punkt szczepień czynny był w dwa dni weekendu (5 i 6 czerwca 2021 roku) w godzinach 10:00-18:00. Dostępna była w nim jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson. Na dziedzińcu rozstawione zostały namioty, pod którymi znajdowały się trzy stanowiska szczepień, a także punkt nadzoru lekarskiego. Były też krzesełka przeznaczone dla wszystkich zaszczepionych, gdyż zgodnie z procedurą należy odczekać na miejscu kwadrans po przyjęciu swojej dawki. - Kolejka do szczepień ustawiała się od samego rana. Osoby, które skorzystały z tej formy przyjęcia szczepionki, chwaliły dobrą organizację punktu - podkreślają w komunikacie przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Koszmar w zakładzie pracy koło Torunia. Ciało mężczyzny znalezione w łazience

- Ogromnie się cieszę, że aż 784 osoby skorzystały z przygotowanego przez nas punktu. To świadczy o tym, że ta forma sprawdza się, dlatego podobne akcje będziemy organizowali także w przyszłości - mówi prezydent Michał Zaleski, cytowany przez Urząd Miasta Torunia. - Poddanie się szczepieniu jest jedyną mądrą, dobrą odpowiedzialną drogą przed tym, abyśmy nigdy nie doświadczyli więcej tak olbrzymiej liczby osób zakażonych i niestety też zgonów - dodaje gospodarz miasta.

Organizatorem punktu na ratuszowym dziedzińcu  były Lecznice Citomed, które prowadzą także m.in. jeden z toruńskich Punktów Szczepień Powszechnych. Miasto Toruń współpracuje z Citomedem organizacyjnie. Ci, którzy zdecydowali się na skorzystanie z okazji mogli liczyć na dodatkowe benefity. - Osoby, które przyjęły szczepienie na dziedzińcu Ratusza, otrzymały też 30% zniżkę na wejście do wszystkich oddziałów Muzeum Okręgowego - informuje Urząd Miasta Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Wszystko co w Toruniu:

Punkt szczepień w toruńskim Centrum Targowym Park
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE