Tropikalne upały w Toruniu! Oto najnowsza prognoza pogody [10.06.2021]

2021-06-10 7:22
Tropikalne upały w Toruniu! Sprawdzamy prognozę pogody na najbliższe dni
Autor: Paulina Prełowska Tropikalne upały w Toruniu! Sprawdzamy prognozę pogody na najbliższe dni / Zdjęcie poglądowe

Prognoza pogody dla Torunia przynosi bardzo ciekawe wieści. Już za kilka dni w grodzie Kopernika mieszkańcy odczują bardzo wysokie temperatury. Meteorolodzy nie mają wątpliwości - na spacery będziemy wychodzić w krótkich spodenkach i bez ciepłych kurtek. Zobaczcie szczegóły na se.pl/ torun.

Spis treści

  1. Prognoza pogody dla Torunia. Czwartek, 10.06.2021
  2. Tropikalne upały w Toruniu. Wiemy, kiedy będzie powyżej 30 stopni! [PROGNOZA POGODY]

Prognoza pogody dla Torunia. Czwartek, 10.06.2021

Do Torunia zbliża się konkretne ocieplenie, choć jeszcze w czwartek (10.06.2021) nie odczujemy tropikalnych upałów. Prognoza pogody przygotowana przez eksperta portalu pogodawtoruniu.pl. Rafała Maszewskiego zakłada niegroźne chmury kłębiaste, które czasami zakryją nam słońce. Ceniony meteorolog przekazuje również, że momentami zachmurzenie może wzrosnąć do umiarkowanego. - Napływać będzie ciepła masa powietrza, która po południu ogrzeje się do około 24-25 stopni. Będzie bardzo ciepło - pisze Maszewski w wyżej wspominanym serwisie. To nie koniec dobrych wieści.

Czytaj też: Inwazja uciążliwych owadów w Toruniu. Miasto zapowiada konkretne działania

- Północny, okresami północno zachodni wiatr powieje z umiarkowaną prędkością, a ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne będą korzystne - informuje Rafał Maszewski na stronie pogodawtoruniu.pl

Tropikalne upały w Toruniu. Wiemy, kiedy będzie powyżej 30 stopni! [PROGNOZA POGODY]

W najbliższy weekend mieszkańcy Torunia odczują delikatne, ale jednak ochłodzenie. Tremometry wskażą maksymalnie 19-21 stopni. Na początku przyszłego tygodnia dotrze do nas kolejne ocieplenie, a jak wynika z prognozy długoterminowej portalu interia.pl - w czwartek (17.06.2021) będzie już aż 28 stopni Celsjusza! Na tym również nie koniec. Prawdziwy upał przyniesie piątek - 19 czerwca. Wówczas słupki rtęci pokażą aż 31°C! Wszystko wskazuje na to, że kalendarzowe lato rozpocznie się z "pompą". O szczegółach będziemy was na bieżąco informować w naszym lokalnym serwisie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Wszystko co w Toruniu:

AQUA Toruń otwarte!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE