Paweł Przedpełski w barwach eWinner Apatora Toruń

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Apator ma poważny problem? Przedpełski miał wypadek w Szwecji

Znakomita forma lidera Apatora Toruń. Przedpełski wygrał półfinał IMP w Gnieźnie

2021-06-10 10:48

Żużlowiec eWinner Apatora Toruń Paweł Przedpełski wygrał w Gnieźnie turniej półfinałowy indywidualnych mistrzostw Polski. Do finału, który odbędzie się w Lesznie, awansowało siedmiu najlepszych zawodników. W tym gronie zabrakło m.in. jednego z faworytów - Patryka Dudka.

Powrót Pawła Przedpełskiego do eWinner Apatora Toruń jawi się jako wyborny transfer Aniołów. Wychowanek klubu jedzie znakomicie w lidze, czego dowodem był m.in. ostatni wyjazd do Zielonej Góry, gdzie Polak zdobył 14 punktów i bonus. 26-latek nie zamierza się zatrzymywać i udowodnił świetną formę w półfinale IMP, który odbył się w środę (9.06.2021) w Gnieźnie. Przedpełski w turnieju tylko raz musiał uznać wyższość rywala - w 14. biegu przegrał z Piotrem Pawlickim, który zakończył zawody na drugim miejscu. Po 20 wyścigach sprawa awansu nie była do końca przesądzona, bowiem czwórka zawodników: Jakub Miśkowiak, Marcin Nowak, Przemysław Pawlicki oraz Norbert Kościuch zakończyli z dorobkiem ośmiu punktów i o ostatecznej kolejności musiał zadecydować bieg dodatkowy. Wygrał Miśkowiak, przed Nowakiem i Pawlickim, a czwarty na mecie będzie pełnił funkcję rezerwowego w finale. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Zawody rozpoczęły się od niecodziennej sytuacji, bowiem za złe ustawienie się pod taśmą wykluczeni zostali Oskar Fajfer i Norbert Kościuch. Sędzia Remigiusz Substyk postanowił również ukarać kierownika startu, który dopuścił do tej sytuacji. Został on wyrzucony na trybuny, a zastąpiła go jedna z osób funkcyjnych. Finał mistrzostw Polski zostanie rozegrany 11 lipca, tradycyjnie na stadionie drużynowego mistrza kraju Unii Leszno.

Decyzją Głównej Komisji Sportu Żużlowego w finale bez konieczności startu w eliminacjach wystąpią uczestnicy tegorocznego cyklu Grand Prix: Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak i Maciej Janowski, który bronić będzie tytułu wywalczonego przed rokiem także w Lesznie.