Alert IMGW dla Torunia! Chodzi o potężne wichury [Ostrzeżenie IMGW 5.05.2021]

2021-05-05 10:56 Konrad Marzec
Alert IMGW dla Torunia! Wichury do 85 km/h [Ostrzeżenie IMGW 5.05.2021]
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Alert IMGW dla Torunia! Wichury do 85 km/h [Ostrzeżenie IMGW 5.05.2021] / Zdjęcie poglądowe

Uwaga Toruń! IMGW przekazał alert pierwszego stopnia dla grodu Kopernika i województwo kujawsko-pomorskiego. Synoptycy ostrzegają przed wichurami, które mogą solidnie dać się we znaki mieszkańcom. Zobaczcie szczegóły na se.pl!

Alert IMGW dla Torunia! Chodzi o potężne wichury [Ostrzeżenie IMGW 5.05.2021]

Początek maja nie przyniósł wielkich zmian w tej materii - pogoda wciąż nieprzyjemnie zaskakuje, nie tylko w województwie kujawsko-pomorskim. W środę (5.05.2021) mieszkańcom Torunia i okolic mogą się dać we znaki m.in. konkretne wichury. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu - przekazuje w komunikacie Agnieszka Drwal-Tylmann, synoptyk IMGW PIB. 

Więcej o pogodzie: Pogoda na dziś, 5 maja: burze, wichury i grad nie odpuszczają. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

Ostrzeżenie IMGW dla Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego obowiązuje od 5 maja, od godziny 14:00. Specjaliści oceniają prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 80%. Żółty alert wygasa 6 maja o godzinie 18:00, choć możliwe są aktualizacje.

- Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza, która w ciągu dnia ogrzeje się do 13-14 stopni, a chwilami dość silny południowo zachodni wiatr zwiększy odczucie chłodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie stabilne, a warunki biometeorologiczne pozostaną niekorzystne - przekazuje w prognozie na środę Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Wszystko co w Toruniu:

Pod Wrocławiem tworzyła się trąba powietrzna? Niebezpieczna pogoda!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE