Mundurowi z Torunia zatrzymali dwóch nastolatków. Liczba zarzutów SZOKUJE [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-08-19 12:56 KM

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu na gorącym uczynku zatrzymali 18- i 19-latka, którzy włamali się do osobowej skody. Okazało, się, że starszy z mężczyzn ma na koncie inne, liczne przestępstwa. - 19-latek usłyszał w sumie 45 zarzutów związanych z kradzieżami. Teraz może mu grozić do 10 lat więzienia - przekazuje nam mł. asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Policjanci z Torunia zatrzymali dwóch nastolatków. Kilkadziesiąt zarzutów!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W miniony poniedziałek (17 sierpnia) w godzinach nocnych - konkretnie około 0:40, dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał informację o dwóch mężczyznach, którzy kręcą się przy zaparkowanych na ul. Sczanieckiego samochodach. Telefonował postronny świadek, który podejrzewał, że te osoby zamierzają zniszczyć te auta lub się do nich włamać. Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce mundurowych. Kiedy policjanci przyjechali w to miejsce zobaczyli dwóch mężczyzn kryjących się w pobliskich krzakach.

- Okazało się, że to właśnie oni chwilę wcześniej zdemontowali i ukradli szybę boczną od zaparkowanej nieopodal osobowej Skody Fabii i powybijali pozostałe szyby w aucie. 18-i 19-latek trafili prosto do radiowozu a stamtąd do policyjnej celi - przekazuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Rzecznik policji podkreśla, że kryminalni od początku podejrzewali, że starszy z mężczyzn może mieć na koncie także inne przestępstwa. Wnikliwa analiza wcześniej zgłoszonych przestępstw doprowadziła ich do wniosku, że 19-latek stoi za licznymi kradzieżami w drogeriach. Do tych zdarzeń dochodziło od stycznia 2019 roku na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego.

- Mężczyzna usłyszał w sumie 43 zarzuty związane z kradzieżami kosmetyków w sklepach w Toruniu. Lubiczu, Aleksandrowie Kujawskim, Bydgoszczy, Lipnie, Inowrocławiu i Włocławku. Starty wyniosły w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kolejne zarzuty dotyczyły włamania do skody i jej uszkodzenia. Tych ostatnich dopuścił się wspólnie z zatrzymanym razem z nim 18-latkiem - mówi mł. asp. Chrostowski.

Teraz mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. Sąd z pewnością weźmie pod uwagę fakt, iż jeden z nich notorycznie zbaczał na przestępczą drogę.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Toruń na sygnale - tak policja walczy z przestępcami