Rozbój o poranku w centrum Torunia. Błyskawiczna akcja policji [ZDJĘCIA]

2020-08-01 7:36 KM

W centrum Torunia bywa niebezpiecznie. W miniony czwartek (30 lipca) mężczyźni pobili 23-latka i z jego plecaka ukradli kilkadziesiąt złotych oraz maszynkę do robienia papierosów. Mowa o 52 i 31-latku, którzy zostali zatrzymani, bezpośrednio po zdarzeniu przez patrol policjantów. - Teraz odpowiedzą za dokonanie rozboju za co grozi im do 12 lat więzienia - przekazuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Rozbój w centrum Torunia. Sprawcy błyskawicznie ujęci. W miniony czwartek (30 lipca), około godz. 6:00 w Toruniu przy ul. Szerokiej miało miejsce niepokojące zdarzenie. Sprawcy podeszli do pokrzywdzonego i zażądali od niego wydania pieniędzy, gdy ten odmówił siłą zmusili 23-latka do wydania plecaka. To właśnie z niego zabrali pieniądze w kwocie kilkudziesięciu złotych oraz maszynkę do robienia papierosów. Pokrzywdzony o całej sprawie zawiadomił policję, która natychmiast przeszła do konkretów. Funkcjonariusze z prewencji z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście, na terenie którego doszło do tej kradzieży, zaraz po zdarzeniu sprawdzali ulicę po ulicy. Cała akcja zakończyła się powodzeniem.

Dalszy ciąg tekstu pod galerią.

- Na jednej z nich zatrzymali mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez okradzionego. O pomyłce nie było mowy. To 52 i 31-latek. Żaden z nich nie posiada stałego adresu zamieszkania. Obaj spędzili noc w policyjnym areszcie. Z ust śledczych usłyszeli zarzuty dokonania rozboju - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Starszy z mężczyzn był wielokrotnie notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Miał już bowiem m.in. na swoim koncie pobicie, włamanie, kradzieże oraz oszustwo. - Teraz obu grozi do 12 lat więzienia - podsumowuje policjantka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Toruń na sygnale - tak policja walczy z przestępcami

Wirus reaktywacja. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 84

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.