Rząd finansował działania księdza oskarżonego o molestowanie?! Joanna Scheuring-Wielgus pisze do ministra

2021-06-10 15:03
Joanna Scheuring-Wielgus pyta w Toruniu o dofinansowania dla księdza oskarżonego o pedofilię
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Joanna Scheuring-Wielgus pyta w Toruniu o dofinansowania dla księdza oskarżonego o pedofilię

Kontrowersyjna posłanka z Torunia, Joanna Scheuring-Wielgus zainteresowała się sprawą księdza Mirosława Króla, kanclerza kampusu w hrabstwie Oakland w Stanach Zjednoczonych. Kapłan jest oskarżony o molestowanie i napaści seksualne. Działaczka pyta ministra spraw zagranicznych o to, czy rząd finansował jego projekty. Więcej szczegółów na se.pl/torun.

Rząd finansował działania księdza oskarżonego o molestowanie?! Joanna Scheuring-Wielgus pisze do ministra

Joanna Scheuring-Wielgus chce wiedzieć, czy rząd przekazał konkretne pieniądze kampusowi Orchard Lake School. Jak poinformowała posłanka - w jego skład wchodzi prywatna szkoła przygotowawcza St. Mary's; seminarium i polski ośrodek kultury. W czwartek (10.06.2021) Scheuring-Wielgus cytowała wypowiedź kontrowersyjnego księdza Króla, oskarżonego o molestowanie i napaści seksualne. Kanclerz szkoły opowiadał o pieniądzach w reportażu „Skarby Orchard Lake", wyemitowanym na antenie TV Polonia 3 kwietnia 2020 roku. Duchowny miał potwierdzić, że jego kampus jest finansowany przez polski rząd. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Toruń. „Słowo na niedzielę” w kościele św. Jakuba. Joanna Scheuring-Wielgus z wizytą w świątyni

- W trakcie wywiadu opowiadając o archiwum kampusu ksiądz mówi dokładnie tak: „Pracujemy nad inwentaryzacją przedmiotów i tutaj bardzo jestem wdzięczny polskiemu rządowi, który w postaci różnych agend, współpracuje z nami, otrzymujemy także granty i marzy mi się, aby wkrótce te rzeczy, były także pokazane publiczności - czytamy w interpelacji, którą pokazała w czwartek Scheuring-Wielgus.

W związku z powyższym, posłanka przekazała ministrowi spraw zagranicznych Zbigniewowi Rauowi trzy pytania:

  1. Ile funduszy i w jakich latach zostało przekazanych kampusowi Orchard Lake School?
  2. W jakich dokładnie konkursach ministerialnych brał udział kampus?
  3. Czy były to fundusze na szkołę, seminarium, czy ośrodek kultury, czy łącznie?

Posłanka Scheuring-Wielgus wspomniała też o przyjaźni Króla z kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Kontrowersyjna aktywistka podkreśla, że tacy duchowni nie powinni być dla nikogo autorytetem. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Tak piszemy o Toruniu:

Express Biedrzyckiej - Scheuring-Wielgus: Kaja Godek celowo wprowadza ludzi w błąd
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE