Toruń. Akcja "Zaszczep się w majówkę" ma się znakomicie! Pomaga wojsko [ZDJĘCIA]

2021-05-03 12:37 Konrad Marzec

W Toruniu trwa akcja "Zaszczep się w majówkę". Kolejki przed CKK Jordanki robią wrażenie. Mieszkańcy chcą przyjmować jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson. Urzad Miasta Torunia pochwalił się ciekawymi statystykami. Przekazujemy je na se.pl poniżej.

Toruń. Akcja "Zaszczep się w majówkę" ma się znakomicie! Statystyki nie zostawią wątpliwości

W naszym serwisie relacjonowaliśmy już dla was pierwszy i drugi dzień akcji "Zaszczep się w majówkę", która w Toruniu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. - W ciągu pierwszego dnia akcji zaszczepiły się 994 osoby. Pierwotnie planowano wykonywać około 600 szczepień dziennie, jednak, ze względu na bardzo duże zainteresowanie, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podjął decyzję o zwiększeniu liczby dostępnych dawek - czytamy w komunikacie UMT. Galerię z drugiego dnia szczepień znajdziecie nad tekstem, a z pierwszego poniżej. Pod nią dalszy ciąg materiału.

Toruń. Tłumy chętnych na szczepionkę. Nie przeszkadzała im ulewa [Zdjęcia]Koronawirus, Toruń: Zaszczep się w majówkę! Ogromne kolejki przed CKK Jordanki. Mnóstwo chętnych [ZDJĘCIA]

- Drugi działalności punktu w CKK Jordanki zakończył się zaszczepieniem ponad 1200 osób. Mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych torunianie masowo zgłaszali się do szczepienia. Oczekujących wspierali żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy roznosili ciepłe napoje. Łącznie od początku akcji udało się zaszczepić 2154 osoby (stan na 2 maja - dop. red.) - informuje Urząd Miasta Torunia.

Punkt szczepień przy CKK Jordanki jest czynny w godz. 9:00-18:00. Skorzystać ze szczepienia mogą osoby znajdujące się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji, które posiadają już e-skierowanie, według poniższego harmonogramu:

  • 1 i 2 maja - osoby w wieku 36 lat i starsze.
  • 3 maja - osoby w wieku 34 lat i starsze.

Osoby, które już mają wyznaczony termin na szczepienie w innym punkcie, mogą także skorzystać z mobilnego punktu w CKK Jordanki. Po przyjęciu szczepionki termin zostanie automatycznie anulowany. Również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie, będą mogły przyjść do punktu i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin czy godzinę.

Przed CKK Jordanki staną dwa namioty – jeden, zlokalizowany przy wejściu o budynku, pełnić będzie funkcję poczekalni, tam będzie można wypełnić ankietę, poczekać na swoją kolej. Sześć punktów, gdzie wykonywane będą szczepienia, znajduje się we foyer CKK Jordanki. Następnie drugi namiot, usytuowany przy kasie, stanowić będzie wyjście z całego obiektu, tam też będzie można poczekać zalecany kwadrans po otrzymaniu szczepionki.

- Każdego dnia akcji „Zaszczep się w majówkę” podczas ostatniej godziny, tj. od 17:00 do 18:00, jeżeli zostaną wolne miejsca, ze szczepienia będzie mógł skorzystać każdy, kto ma ukończone 18 lat. Na miejscu obecny będzie lekarz, który przeprowadzi kwalifikację do szczepienia - informuje UMT.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń w pigułce:

Kilkanaście włamań do altanek w Toruniu. Policja dopadła sprawcę
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE