Toruń otwiera supernowoczesny basen przy Bażyńskich. Znamy datę

2021-05-07 9:24 Konrad Marzec
Toruń otwiera supernowoczesny basen przy Bażyńskich. Znamy datę
Autor: Sławomir Kowalski - sk-foto.pl / torun.pl Toruń otwiera supernowoczesny basen przy Bażyńskich. Znamy datę

Mieszkańcy Torunia długo czekali na tę chwilę i jeszcze w maju się doczekają! Supernowoczesny basen AQUA Toruń przy ulicy Bażyńskich w końcu zostanie otwarty. Start działalności opóźniła rzecz jasna pandemia koronawirusa w Polsce. Na początku maja podano konkretną datę.

Toruń otwiera supernowoczesny basen przy Bażyńskich. Znamy datę

Moc atrakcji, a wśród nich: główny basen o wymiarach 25 m x 15,4 m, o głębokości 1,35-3,6 m oraz baseny w części rekreacyjnej. Pierwszy o wymiarach 12 x 6 m z ruchomym dnem, przeznaczony będzie do nauki pływania, aqua areobiku, aquabike’u i nurkowania. W drugim, rekreacyjnym o nieregularnym kształcie znajdą się takie atrakcje, jak: bicze wodne, rwąca rzeka, gejzery i ławki z hydromasażem. Zaplanowano też brodzik dla najmłodszych. Szczególnymi atrakcjami będą dwie zjeżdżalnie: 62- i 90-metrową, obie o różnicy poziomów 9,6 m, a także basen zewnętrzny o lustrze wody 16 m kwadratowych - to wszystko znajdziemy w supernowoczesnym Aqua Toruń przy ulicy Bażyńskich. Wygląda na to, że torunianie w końcu się doczekają otwarcia! Plany może pokrzyżować jedynie kontratak koronawirusa.

Przeczytaj też: Toruń. Ukradli drogie perfumy i brutalnie potraktowali ochroniarza! Rozpoznajesz ich? [Zdjęcia]

- Doczekaliśmy się tego dnia!!! 29 maja zapraszamy do AQUA TORUŃ na pierwsze pływanie, grę w squash’a i cudownie relaksacyjne zabiegi - czytamy na stronie Aqua Toruń na Facebooku.

Przedstawiciele Aqua Toruń zaznaczają, że do otwarcia dojdzie, jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie zmianie. Pojawiły się też informacje, że basen dołączy do projektu "MultiSport". Pod tekstem możecie zobaczyć kilka zdjęć z budowy tego wspaniałego obiektu!

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń w pigułce:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE