Toruń podpisał ważny list intencyjny z PGE! Co to oznacza dla mieszkańców? [WIDEO]

2021-04-28 13:15 Konrad Marzec
Toruń podpisał ważny list intencyjny z PGE! Co to oznacza dla mieszkańców?
Autor: materiały prasowe PGE Toruń Toruń podpisał ważny list intencyjny z PGE! Co to oznacza dla mieszkańców?

- Gmina Miasta Toruń, PGE Polska Grupa Energetyczna i PGE Energia Ciepła podpisały 28 kwietnia br. List Intencyjny, który pozwoli zacieśnić jeszcze mocniej dotychczasową współpracę pomiędzy podmiotami w zakresie rozwoju gospodarczego miasta - poinformowali w środę (28.04.2021) przedstawiciele władz miasta i biura PGE Toruń. Co to oznacza dla mieszkańców? Sprawdzamy na se.pl/torun.

Toruń podpisał ważny list intencyjny z PGE! Co to oznacza dla mieszkańców? [WIDEO]

- Toruń to miasto, w którym panuje klimat sprzyjający inwestowaniu. To miasto dynamiczne, stale rozwijające się, o silnym potencjale gospodarczym, z wysokiej jakości rynkiem pracy. Dzięki licznym inwestycjom, przedsięwzięciom gospodarczym i kontaktom międzynarodowym Toruń jest obecnie nowoczesnym i ważnym ośrodkiem, należącym do najszybciej rozwijających się polskich miast. Dlatego cieszy mnie fakt, że spółki PGE podpisują dziś z nami list intencyjny - mówił w środę (28.04.021) Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. - To z jednej strony pokazuje, że tak prężnie działające firmy dostrzegają nasze starania i postrzegają Toruń jako solidnego partnera. Z drugiej zaś strony współpraca i wzajemne wsparcie w zakresie promocji gospodarczej i działań na rzecz rozwoju aktywności inwestorów z całą pewnością przyniosą wiele korzyści dla sygnatariuszy listu - dodał gospodarz miasta.

Czytaj też: Toruń ma nowe autobusy! Te nowoczesne pojazdy robią wrażenie [ZDJĘCIA]

Przedmiotem Listu intencyjnego jest podjęcie współpracy i stworzenie środowiska sprzyjającego lokalizacji nowych inwestycji, a także dążenie do rozwoju gospodarczego poprzez kształtowanie ładu przestrzennego w sposób zapewniający zachowanie zrównoważonego rozwoju terenów zurbanizowanych i towarzyszącego mu rozwoju systemu ciepłowniczego Torunia.

- Podpisanie listu intencyjnego o współpracy umacnia wspólne dążenie do wzrostu potencjału gospodarczego Torunia i rozwoju naszej grupy energetycznej. Deklarujemy wsparcie dla Miasta w promocji i wspólnych działaniach mających na celu wzmocnienie nowoczesnej gospodarki, aktywności inwestorów, jak również stwarzanie korzystnych warunków do zagospodarowywania nieruchomości należących do Gminy i Grupy PGE - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Rozwijanie współpracy z polskimi miastami oraz wspieranie zrównoważonego rozwoju miast jest ważnym elementem strategii PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, lidera rynku ciepła w Polsce - podkreśla biuro PGE Toruń.- Chcemy wspólnie z Miastem Toruń stworzyć warunki sprzyjające lokalizacji nowych inwestycji i dalszego rozwoju gospodarczego Miasta oraz przede wszystkim rozwoju rynku ciepła w Toruniu. Jako lider ciepłownictwa w Polsce dbamy o lokalne społeczności dla których produkowane jest ciepło i energia w naszych elektrociepłowniach. Dzisiejsze podpisanie Listu Intencyjnego o współpracy jest tego dowodem. Rozwój rynku ciepła wpłynie korzystanie na mieszkańców Torunia oraz na jakość powietrza w mieście - podkreślił Przemysław Kołodziejak, prezes zarządu PGE Energia Ciepła.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń w pigułce:

Motoambulans w toruńskim pogotowiu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE