Toruń. Pogoda długoterminowa sugeruje nadejście lata! Nawet 25 stopni w ciągu dnia

2021-05-06 8:03 Konrad Marzec
Toruń. Pogoda długoterminowa sugeruje nadejście lata! Nawet 25 stopni w ciągu dnia
Autor: Paulina Prełowska Toruń. Pogoda długoterminowa sugeruje nadejście lata! Nawet 25 stopni w ciągu dnia / Zdjęcie poglądowe

Pogoda długoterminowa dla Torunia poprawi humory wszystkim tym, którzy chcieliby konkretnego ocieplenia. O ile przed weekendem możemy jeszcze odnotować spadki temperatur, o tyle już w niedzielę (9.05.2021 w regionie swoją aktywność zaznaczy... lato. Prognozy długoterminowe nie zostawiają złudzeń - niebawem w ciągu dnia możemy na termometrach zobaczyć nawet 25 stopni! Szczegóły na se.pl/torun poniżej!

Spis treści

  1. Toruń. Prognoza pogody dla regionu. Najpierw... ochłodzenie!
  2. Toruń. Pogoda długoterminowa sugeruje nadejście lata! Nawet 25 stopni w ciągu dnia

Toruń. Prognoza pogody dla regionu. Najpierw... ochłodzenie!

Sprawdzamy aktualną prognozę pogody dla Torunia i okolic. Już niebawem do naszego regionu dotrze konkretne ocieplenie, ale wcześniej zmierzymy się z pogorszeniem pogody. W czwartek (6.05.2021) na termometrach ok. 12 stopni. - W dzień chmury na zmianę ze słońcem (zachmurzenie umiarkowane) i po południu lokalnie możliwy jest przelotny deszcz. Pozostaniemy w bardzo chłodnej masie powietrza - pisze Rafał Maszewski, meteorolog, autor i właściciel serwisu pogodawtoruniu.pl.

Czytaj też: Alert IMGW dla Torunia! Chodzi o potężne wichury [Ostrzeżenie IMGW]

- Chwilami silny południowo zachodni wiatr (porywy do 60-65 km/h) zwiększy odczucie chłodu. Pod koniec dnia wiatr będzie coraz słabszy. Ciśnienie atmosferyczne będzie stabilne, a warunki biometeorologiczne pozostaną niekorzystne - przekazuje Rafał Maszewski za pośrednictwem strony pogodawtoruniu.pl.

Jeszcze gorzej będzie w piątek (7.05.2021). Na termometrach zaledwie 8 stopni, a w ciągu dnia często może padać deszcz. Z dobrych wieści - wiatr powinien się uspokoić, choć czasem powieje z umiarkowaną prędkością. Tymczasem pod koniec weekendu pogodowy zwrot akcji w Toruniu...

Toruń. Pogoda długoterminowa sugeruje nadejście lata! Nawet 25 stopni w ciągu dnia

O ile jeszcze w sobotę (8.05.2021) temperatury nie będą zachwycać (do 11-12 stopni w ciągu dnia), o tyle od niedzieli będziemy notować konkretne zwyżki. Już 9 maja w Toruniu może być nawet 20 stopni na plusie, a to bynajmniej nie jest koniec. Meteorolodzy przekazują, że w poniedziałek i wtorek odnotujemy temperatury na poziomie... 24-25 stopni! Tym samym w grodzie Kopernika i okolicach zagości lato, choć do kalendarzowego zostało jeszcze trochę czasu. 

Od poniedziałku będziemy mogli mówić o bardzo ciepłym maju. Do końca tego miesiąca, codziennie powinniśmy mieć temperatury powyżej 15 stopni. Warto jednak pamiętać, że prognozy długoterminowe nie zawsze sprawdzają się w 100%. W naszym lokalnym serwisie regularnie będziemy analizować komunikaty meteo.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Toruń w pigułce:

Punkt szczepień w toruńskim Centrum Targowym Park
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE