Toruń: wielkie emocje przy Skierki! Czas na ligowy debiut toru w Kaszczorku

2021-04-24 15:39 Konrad Marzec
Toruń: wielkie emocje przy Skierki! Czas na ligowy debiut toru w Kaszczorku
Autor: materiały prasowe Drwęcy Kaszczorek Toruń: wielkie emocje przy Skierki! Czas na ligowy debiut toru w Kaszczorku

Toruń: w związku z poluzowaniem obostrzeń dotyczących sportu na świeżym powietrzu możliwy jest start CS Superligi. Na dzień dobry w niedzielę, 25 kwietnia 2021 roku, odbędzie się istny speedrowerowy maraton na torze przy Skierki w Kaszczorku. Oprócz spotkania z udziałem Drwęcy dojdzie także do pojedynków w ramach Młodej CS Superligi i CS Superligi Żaków.

Toruń: wielkie emocje przy Skierki! Czas na ligowy debiut toru w Kaszczorku

Sytuacja pandemiczna wymusiła przełożenie na inne terminy spotkań w ramach 1. i 2. kolejki CS Superligi. Premierowa runda odbędzie się 1 maja, natomiast druga 6 czerwca. Sezon rozpocznie się od 3. kolejki. TSŻ Schoenberger Toruń na mocy porozumienia z MS Śląskiem Świętochłowice zmienił datę swojego meczu na 2 maja 2021 roku. Natomiast druga z toruńskich ekip, czyli Drwęca Kaszczorek na torze przy Skierki zmierzy się z OS Omegą Ostrów.

Czytaj też: Unia Leszno - Apator Toruń: dlaczego Miedziński, a nie Musielak? Bajerski tłumaczy decyzję [WIDEO]

Ostrowianie są debiutantem w zmaganiach o Drużynowe Mistrzostwo Polski oraz jednym z głównych rywali Drwęcy na drodze ku awansowi do dywizji “A”. Spotkanie zatem niesie za sobą duży ciężar gatunkowy. Będzie także prawdziwym testem siły rażenia drugiego zespołu z Grodu Kopernika, który zimą przeszedł spore zmiany. Od wzmocnień po sztab szkoleniowy. Rangi temu pojedynkowi dodaje fakt, iż będzie to debiut “Wodników” na torze przy Skierki.

Oprócz meczu Drwęcy w niedzielę odbędą się spotkania w ramach Młodej CS Superligi oraz CS Superligi Żaków. W obu wystąpią reprezentanci TSŻ-u Schoenberger Toruń, a ich rywalami będą ostrowianie. Pierwsze rozgrywki w tym roku debiutują na speedrowerowych owalach. Dedykowane są rozwojowi młodych zawodników. CS Superliga Żaków to inaczej Drużynowe Mistrzostwa Polski do lat 12. Torunianie będą w nich bronić brązowego medalu.

25 kwietnia 2021 roku

Toruń ul. Skierki (teren rekreacyjno-sportowy)

Harmonogram:

  • 12:00 - Młoda CS Superliga - TSŻ Schoenberger Toruń vs. OS Omega Ostrów
  • 13:30 – CS Superliga Żaków - TSŻ Schoenberger Toruń vs. OS Omega Ostrów
  • 15:00 – CS Superliga, dywizja “B” - Drwęca Kaszczorek vs. OS Omega Ostrów

Toruń w pigułce:

Motoambulans w toruńskim pogotowiu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE