Zrobił to KILKANAŚCIE razy na działkach w Toruniu! W końcu go dopadli [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-04-22 8:57 Konrad Marzec
Kilkanaście włamań do altanek na terenie Torunia. Policja dopadła sprawcę
Autor: KMP w Toruniu Kilkanaście włamań do altanek na terenie Torunia. Policja dopadła sprawcę

Toruń: kryminalni ze Śródmieścia wytypowali i zatrzymali sprawcę kilkunastu włamań do altanek. W zajmowanym przez sprawce lokum policjanci odnaleźli kilkadziesiąt przedmiotów pochodzących z przestępstwa. - Teraz sprawcy grozi do 10 lat więzienia - informuje nas podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Kilkanaście włamań do altanek w Toruniu. Policja dopadła sprawcę

Zrobił to KILKANAŚCIE razy na działkach w Toruniu! W końcu go dopadli

Ten mężczyzna od jakiegoś czasu dawał się we znaki działkowcom z Torunia. W miniony wtorek (20.04.2021) policjanci z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód sprawcę licznych kradzieży z włamaniami. Na trop gagatka wpadli kryminalni. Informacje o pierwszym włamaniu do altanki na terenie ogrodów działkowych w Toruniu przy ul. Słowiczej pojawiła się z początkiem marca tego roku. - W połowie marca zgłoszenia nasiliły się. Sprawca najczęściej włamywał się do domków wybijając szybę. Z wnętrza zabierał wszystko co było bardziej wartościowe. Głównie sprzęt RTV i elektronarzędzia - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Pilna eskorta do szpitala w Toruniu! Wspaniała postawa komendanta i naczelnika policji

- Kryminalni wytypowali do tej sprawy 45- latka z Torunia. Ich skrupulatna praca analityczna i doświadczenie nie zawiodły i tym razem. Wczoraj doszło do zatrzymania tego mężczyzny. W zajmowanym przez niego domku policjanci odnaleźli sprzęt skradziony z altanek. Były to między innymi elektronarzędzia szlifierki, polerki oraz narzędzia do pielęgnacji roślin takie jak piły i kosiarki. Do tego dwa telewizory oraz lodówka i ekspres do kawy - przekazuje nam podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Kilkadziesiąt odzyskanych przez policjantów przedmiotów wkrótce wróci do właścicieli. - Śledczy zarzucili mężczyźnie łącznie 15 kradzieży z włamaniami. Może mu teraz grozić do 10 lat więzienia - podsumowuje funkcjonariuszka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń na sygnale:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE