Policjanci z Torunia dopadli ich w majówkę. Kierowca BMW i jego dziewczyna mieli mnóstwo do ukrycia

2021-05-04 19:53 Konrad Marzec
Policjanci z Torunia dopadli ich w majówkę! Kierowcy BMW i jego dziewczynie grozi długa odsiadka
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Policjanci z Torunia dopadli ich w majówkę! Kierowcy BMW i jego dziewczynie grozi długa odsiadka

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu podczas kontroli drogowej zatrzymali 19-letniego kierowcę osobowego bmw. Wstępne testy na narkotyki potwierdziły, że prowadząc pojazd mógł być pod ich wpływem. Dodatkowo on i jego 18-letnia dziewczyna usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. -Może im teraz grozić do 10 lat więzienia - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Policjanci z Torunia dopadli ich w majówkę. Kierowcy BMW i jego dziewczynie grozi długa odsiadka

W minioną niedzielę (2 maja 2021 roku), około godz.iny17:00, w Chełmży (powiat toruński) przy Chełmińskim Przedmieściu, patrol policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymał kierowcę osobowego bmw. Mężczyzna został poddany badaniu na trzeźwość. Probierz wykazał, że jest trzeźwy. Policjanci poddali kierowcę również wstępnym testom na zawartość narkotyków w organizmie. - Wstępne testy pokazały, że 19-latek kierując bmw mógł być pod wpływem środków narkotycznych. Dodatkowo odnaleźli przy mężczyźnie ukryty ponad jeden gram zielonego suszu, który po testach wykazał cechy marihuany.

Czytaj też: Szczepienia w Toruniu: władze zachwycone majówkową akcją. Prezydent chwali się liczbami i dziękuje

- Policjanci pojechali z kierowcą  do placówki medycznej, w której zabezpieczono od niego krew do dalszych badań i analiz. Jeżeli badania krwi potwierdzą obecność narkotyków w jego organizmie, odpowie za prowadzenie pojazdu pod ich wpływem za co grozi mu m.in. utrata uprawnień do kierowania pojazdami i do 2 lat więzienia. Dodatkowo kryminalni z Chełmży przeszukali mieszkanie zajmowane przez nastolatka. W jednym z pomieszczeń odnaleźli blisko 70 gramów białego proszku i wagę elektroniczną. Wstępne policyjne testy potwierdziły, że środek wykazał cech charakterystyczne dla amfetaminy - informuje nas podinsp. Dąbrowska.

Do wyjaśnienia została zatrzymana też 18-letnia partnerka mężczyzny, zamieszkująca wspólnie z nim. Oboje zatrzymani z ust śledczych usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych. - Teraz obojgu może grozić do 10 lat więzienia - podsumowuje policjantka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń i okolice na sygnale:

Próbowali się włamać do samochodu. Szuka ich policja z Torunia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE