Rozbój w galerii handlowej. Moc internetu pomogła policji z Torunia

i

Autor: Małopolska Policja Rozbój w galerii handlowej. Moc internetu pomogła policji z Torunia

Rozbój w galerii handlowej. Moc internetu pomogła policji z Torunia

2021-05-26 8:35

Po publikacji zdjęć z monitoringu policjanci poznali personalia sprawców wymuszenia rozbójniczego, do jakiego doszło w galerii handlowej przy ul. Broniewskiego w Toruniu. - Dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat usłyszało już zarzuty. Za to przestępstwo może im grozić do 10 lat więzienia - przekazuje asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Rozbój w galerii handlowej. Moc internetu pomogła policji z Torunia

6 maja, na prośbę policjantów z grodu Kopernika publikowaliśmy na portalu "Super Express Toruń" zdjęcia z wizerunkiem sprawców wymuszenia rozbójniczego, do jakiego doszło 5 stycznia tego roku w galerii handlowej przy ul. Broniewskiego w Toruniu. - Dwóch mężczyzn w drogerii wzięło z półki perfumy warte kilkaset złotych, po czym nie płacąc za nie, wyszli ze sklepu. Na parkingu pracownik ochrony próbował ich zatrzymać. Wówczas jeden z mężczyzn kilkukrotnie uderzył go w twarz i wspólnie z drugim sprawcą zbiegł - wyjaśniał wówczas asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego KMP w Toruniu. Funkcjonariusze pochwalili się przełomem w sprawie.

Czytaj też: Akcja policji z Torunia na osiedlu JAR. W mieszkaniu było mnóstwo narkotyków!

- W połowie maja policjanci z toruńskiej komendy zatrzymali pierwszego z nich. 19-latek usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem. 24 maja jego los podzielił 21-letni kompan. Mężczyzna wiedział, że poszukuje go policja i sam zgłosił się do komendy - przekazuje asp. Wojciech Chrostowski.

Drugi z zatrzymanych również usłyszał zarzut za kradzież rozbójniczą i został objęty policyjnym dozorem. - Za to przestępstwo może im grozić do 10 lat więzienia - podsumowuje w komunikacie prasowym rzecznik prasowy toruńskiej policji.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń na sygnale:

Mundurowi z Torunia oddają hołd policjantowi z Raciborza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE