Toruń. Dziki beztrosko biegają po Rubinkowie! Wymowne zdjęcia i filmy

2021-05-07 12:48 Konrad Marzec
Dziki na toruńskim Rubinkowie. Beztrosko biegały po okolicy
Autor: nadesłane Dziki na toruńskim Rubinkowie. Beztrosko biegały po okolicy

Dziki znów mają się dobrze w Toruniu, a konkretnie na Rubinkowie. Po majówce pokazują konkretną aktywność. Materiały, które otrzymaliśmy od naszego czytelnika są wymowne. Jak podkreśla autor zdjęć i filmów - zwierzęta przez godzinę beztrosko biegały po okolicy. Zobaczcie sami!

Toruń. Dziki beztrosko biegają po na Rubinkowie! Wymowne zdjęcia i filmy

Na początku kwietnia informowaliśmy was na naszym lokalnym portalu o dzikach, które niepokoją mieszkańców Torunia. Wydawało się, że w ostatnich dniach aktywność tych zwierzaków na Rubinkowie nieco przygasła. Tymczasem po majówce okazało się, że... jest zupełnie inaczej. Jeden z naszych czytelników przekazał nam materiały, na których widać dziki, swobodnie biegające po okolicy. Wszystko działo się w miniony czwartek (6.05.2021). Zobaczcie galerię zdjęć, złożoną z fotografii nadesłanych do nas przez Facebooka. Pod nią dalszy ciąg artykułu.

Czytaj też: Toruń otwiera supernowoczesny basen przy Bażyńskich. Znamy datę

- Dziki godzinę biegały zanim ktoś wezwał straż miejską - napisał do nas czytelnik.

Jeden z dzików uraczony swobodą, postanowił udać się w kierunku... sklepu Tesco. Widać to na filmie, opublikowanym na kanale naszego czytelnika.

Na swoim kanale torunianin publikuje więcej materiałów, dotyczących zdarzeń z udziałem dzików. Warto wiedzieć - 31 marca br. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz zarządził odstrzał sanitarny dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń. Z kolei we wtorek (4.05.2021) aktywność dzików na Rubinkowie zmusiła strażników miejskich i policjantów do wstrzymania ruchu na Szosie Lubickiej.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Wszystko co w Toruniu:

Dziki na toruńskim Rubinkowie! Interweniowała straż miejska
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE