Toruń: Dopadli recydywistę! Nie zgadniesz, co próbował ukraść

2021-03-08 12:40 km
Toruń: Dopadli recydywistę! Nie zgadniesz, co próbował ukraść
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Toruń: Dopadli recydywistę! Nie zgadniesz, co próbował ukraść

Mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu chwilę po zdarzeniu zatrzymali włamywacza. 42-latek wyłamał drzwi do kolektury połączonej z kwiaciarnią i ukradł środki do pielęgnacji roślin. - Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie woreczek z amfetaminą. To wielokrotny recydywista. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu - informuje asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Toruń: Dopadli recydywistę! Nie zgadniesz, co próbował ukraść

Pracowity weekend dla policjantów z Torunia. W minioną sobotę (06.03.2021) około godz. 5:00 dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o podejrzanym mężczyźnie, który najprawdopodobniej próbuje włamać się do kolektury lotto połączonej z kwiaciarnią przy ul. Fałata. Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce mundurowych. Policjanci zareagowali błyskawicznie i już po chwili kilkadziesiąt metrów od lokalu zatrzymali opisanego przez zgłaszającego mężczyznę. - 42-latek próbował jeszcze uciekać przed funkcjonariuszami, ale jego wysiłki spełzły na niczym - przekazuje asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Przeczytaj też: Miażdżące statystyki toruńskiego fotoradaru! Kierowcy łapią się za głowy

- Okazało się, że mężczyzna sforsował drzwi do kolektury po czym dostał się do jej wnętrza. Ze środka ukradł między innymi środki do pielęgnacji roślin. Podczas zatrzymania mundurowi odnaleźli przy nim woreczek z białym proszkiem. Wstępne testy wykazały, że był w nim blisko gram amfetaminy - wyjaśnia asp. Wojciech Chrostowski.

Okazało się, że 42-latek był już wcześniej wielokrotnie karany za kradzieże i włamania. Już usłyszał zarzuty za włamanie i posiadanie narkotyków. - Sąd zdecydował o jego aresztowaniu na najbliższy miesiąc Teraz może mu grozić do 15 lat więzienia - podsumowuje policjant z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń na sygnale - tak policja walczy z przestepcami

Toruński lokal nie chce obsługiwać policjantów i ich rodzin
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE