Akcja policji w centrum Torunia. Na nic desperacka ucieczka 39-latka

2020-07-27 19:05 KM
Samochód policji z Torunia
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Akcja policji w centrum Torunia. Na nic desperacka ucieczka 39-latka / Zdjęcie ilustracyjne

Toruń: Mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 39-latka, który w komórce lokatorskiej trzymał ponad 850 gramów amfetaminy i kilkadziesiąt tabletek ecstasy. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za przestępstwa popełnione w przeszłości. - Już usłyszał zarzuty i trafił za kraty. Może mu grozić do 10 lat więzienia - informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Toruń. W ubiegły czwartek (23 lipca) mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu podczas pełnienia służby zdobyli informację świadczącą o tym, że w okolicach ul. Piaskowej może przebywać poszukiwany listem gończym 39-latek. Na mężczyźnie ciążył wyrok kilku miesięcy więzienia za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed policją. Kiedy mundurowi podjechali na miejsce zobaczyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego. Wtedy zaczęła się cała akcja, która zakończyła się po myśli stróżów prawa. Szczegóły i dalsza część artykułu poniżej.

- Mężczyzna, stojąc w drzwiach otwartej komórki lokatorskiej, na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Na nic się to jednak zdało i już po chwili był w rękach mundurowych. W miejscu, z którego uciekał funkcjonariusze natrafili na worki z białym proszkiem i tabletkami. Okazało się, że było w nich ponad 850 gramów amfetaminy oraz kilkadziesiąt tabletek ecstasy o łącznej wadze blisko 45 gramów. 39-latek trafił do policyjnej celi - przekazuje mł. asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Delikwent usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu na najbliższe 3 miesiąca. - Poza tym czeka go odsiadka za przestępstwo, którego dopuścił się w przeszłości - podsumowuje mł. asp. Chrostowski.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Toruń na sygnale - tak policja walczy z przestępcami

14-letni Andrzej zatrzymał złodzieja w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.