Burze z gradem atakują Toruń! Meteorolodzy biją na alarm [21.05.2021]

2021-05-21 13:59
Burze z gradem atakują Toruń! Meteorolodzy IMGW biją na alarm [21.05.2021]
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Burze z gradem atakują Toruń! Meteorolodzy IMGW biją na alarm [21.05.2021] / Zdjęcie poglądowe

Uwaga mieszkańcy Torunia! Ważny komunikat meteo dla grodu Kopernika i województwa kujawsko-pomorskiego. W piątek (21.05.2021) w naszym mieście dadzą o sobie znać burze z gradem. Potwierdza to IMGW oraz Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Szczegóły na se.pl/torun poniżej.

Burze z gradem atakują Toruń! Meteorolodzy biją na alarm [21.05.2021]

Prognoza pogody dla Torunia nie jest optymistyczna. - Wieczorem możliwy jest przelotny deszcz. Napływać będzie łagodna masa powietrza, która po południu ogrzeje się do około 18 st., ale początek dnia będzie bardzo chłodny - pisze w serwisie pogodawtoruniu.pl Rafał Maszewski, ceniony meteorolog. Jakby tego było mało - całe województwo kujawsko-pomorskie świeci się na mapie ostrzeżeń IMGW na żółto. Synoptycy Instytutu ostrzegają przed burzami z gradem, które w piątek (21.05.2021) mogą solidnie dać się we znaki mieszkańcom. Komunikat w tej sprawie przekazali nam także przedstawiciele Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. 

Czytaj też: 15-latka skoczyła z piątego piętra parkingu Toruń Plaza. Poruszający wpis dyrekcji centrum handlowego

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - przekazuje Michał Kruk, dyżurny TCZK.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 14:00, a wygasa o 22:00. Uwaga! Możliwe są aktualizacje. Warto na bieżąco śledzić mapę alertów IMGW. Pamiętajmy, aby w czasie burzy zachować szczególną ostrożność. Nie szukajcie schronienia pod drzewami! Jeżeli to możliwe, zostańcie w domu i wyłączcie zbędny sprzęt elektroniczny. Poniżej zamieszczamy przydatną grafikę od RCB.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Burza - poradnik RCB
Autor: RCB Burza - poradnik RCB

Wszystko co w Toruniu:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE