Był poszukiwany m.in. Europejskim Nakazem Aresztowania! Wpadł w Toruniu przez... rower

2021-05-07 15:14 Konrad Marzec
Był poszukiwany m.in. Europejskim Nakazem Aresztowania! Wpadł w Toruniu przez... rower
Autor: KMP w Toruniu Był poszukiwany m.in. Europejskim Nakazem Aresztowania! Wpadł w Toruniu przez... rower

Toruń: mundurowi z komisariatu na Podgórzu chwilę po zdarzeniu zatrzymali złodzieja. 38-latek na klatce schodowej sforsował metalowe zabezpieczenie roweru i ukradł go. Próbował uciekać, lecz szybka akcja funkcjonariuszy pokrzyżowała mu plany. - Okazało się, że był poszukiwany listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. To recydywista, więc grozi mu teraz do 15 lat więzienia - przekazuje asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Był poszukiwany m.in. Europejskim Nakazem Aresztowania! Wpadł w Toruniu przez... rower

Udana akcja toruńskich policjantów. W czwartek (6 maja), około godz. 5:00 dyżurny komisariatu na toruńskim Podgórzu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie, który ukradł rower stojący na klatce w jednym z bloków przy ul. Iwanowskiej. Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce mundurowych. Policjanci zareagowali błyskawicznie i już po chwili byli w tym rejonie. Kilkaset metrów od miejsca kradzieży funkcjonariusze zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. - 38-latek próbował jeszcze uciekać przed funkcjonariuszami ale jego wysiłki spełzły na niczym. Okazało się, że mężczyzna zdążył porzucić rower, jednak miał przy sobie plecak z narzędziami, którymi sforsował metalowe zabezpieczenie jednośladu. Rower wart kilka tysięcy złotych został znaleziony w terenach leśnych nieopodal poligonu - przekazuje asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego KMP w Toruniu. 

Czytaj też: Tak policjanci z Torunia oddali hołd asp. Michałowi Kędzierskiemu. Zobaczcie przejmujący film

- Okazało się, że 38-latek jest poszukiwany listami gończymi przez toruński sąd oraz wydany został za nim Europejski Nakaz Aresztowania w związku z toczącym się wobec niego postępowaniem. Mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie notowany za kradzieże i włamania - wyjaśnia asp. Wojciech Chrostowski w komunikacie prasowym.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty za kradzież jednośladu. - To recydywista, więc grozi mu teraz do 15 lat więzienia - podsumowuje policjant z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń na sygnale:

Mundurowi z Torunia oddają hołd policjantowi z Raciborza
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE